• 0
Pořádný blázinec. Moravany vedly, pak otočil Heřmanův Městec skóre, poté naopak. Hosté nakonec v poslední minutě utkání 6. kola přeboru Pardubického kraje srovnali na 5:5 a poslali zápas do penalt. V nich se radovali fotbalisté domácích Moravan. Podívejte se na video.

Kanonádu rozjel před 150 diváky už ve druhé minutě domácí Tomáš Kříž, pak ale zaúřadovali hosté a zásluhou Michala Tilera se Stanislavem Machem skóre otočili. Vedení jim ale dlouho nevydrželo, jelikož se podruhé v utkání radoval Kříž.

Na něj navázal Jan Poláček a Moravany tak vyhrály první poločas 3:2. I po obrátce nebyla nouze o obraty a spoustu branek. Ve 48. minutě vyrovnal David Salfický z Heřmanova Městce, pak hosté dokonce vedli 4:3 po trefě Davida Svobody.

Jenže Moravany znovu zvládly okamžitě odpovědět - dvě minuty po Svobodovi vyrovnal Kříž a zkompletoval hattrick. Domácí navíc v 86. minutě vykročili za výhrou, když druhou trefu v zápase přidal Poláček. Hosté se nevzdali a v samotném závěru vyrovnali, avšak v rozstřelu se dařilo víc Moravanům.

Výsledky 6. kola: Libišany - Svitavy 1:4 (0:1), Choceň - M. Třebová 1:3 (0:1), Třemošnice - MFK Chrudim B 1:2 (0:2), Holice - Přelouč 5:1 (1:0), Česká Třebová - Žamberk 1:0 (1:0), Dolní Újezd - Slatiňany 2:4 (1:1), Polička - Hlinsko 0:1 (0:0), Moravany - H. Městec 6:5 np (5:5).

1. SK Holice 6 5 0 1 0 23:3 16
2. SK Spartak Slatiňany 6 4 0 1 1 21:8 13
3. Slovan Moravská Třebová 6 3 1 0 2 15:7 11
4. FC Hlinsko 6 3 0 2 1 8:6 11
5. FC Libišany 6 3 1 0 2 9:10 11
6. FK Česká Třebová 6 3 1 0 2 9:13 11
7. 1.FC Žamberk 6 2 1 2 1 7:2 10
8. MFK Chrudim B 6 3 0 1 2 9:7 10