Dukla - Bohemians 4:1, domácí využili přesilovku a výsledek otočili

• 7
Derby menších pražských klubů v 7. kole fotbalové ligy vyhrála Dukla, která doma porazila Bohemians 4:1. Brzy přitom prohrávala, ale výsledek otočila. Poražený tým hrál celý druhý poločas vyloučeného obránce Milana Havla.

Běžela třináctá minuta, když rozhodčí neuznali gól domácího Olayinky. Nesprávně - útočník Dukly v době přihrávky v ofsajdové pozici nestál.

Z následného útoku se naopak dostali do vedení Bohemians. Mašek si naběhl na Lutsův centr a hlavou se trefil přesně do horního rohu Radovy brány.

„Mezi profesionály jsem se hlavou trefil asi poprvé,“ usmál se Dominik Mašek v rozhovoru pro O2 TV Fotbal.

Duklu však „nespravedlivá“ minuta nepoložila. Deset minut nato se jí povedlo vyrovnat, když si znovu Olayinka nabíhal na Čajičův centr a bránící Dostál si před ním nešťastně srazil míč do vlastní brány - 1:1.

V závěru poločasu dostal červenou kartu Havel z Bohemians, který stáhl unikajícího Jurošku. Ten by přitom pokračoval sám na brankáře.

Hodnocení Petera Olayinky z Dukly:

Dukla početní převahu ve druhém poločase využila. V 66. minutě dostal míč do pokutového území Čajič. Néstor sice promáchl, ale balon se odrazil na hranici pokutového území k Považancovi, který technickou střelou k tyči dokonal obrat na 2:1.

Na 3:1 zvýšil deset minut před koncem Kušnír, jenž se trefil po rohovém kopu. A na konečných 4:1 pečetil hlavou Néstor.

Hodnocení Viktora Budinského z Bohemians:

Nový trenér Jaroslav Hynek, který v Dukle nahradil Jaroslava Šilhavého (odešel do Slavie), si tak po minulé remíze v Jablonci připsal premiérovou ligovou výhru v roli hlavního kouče.

„Kdybych to měl zhodnotit dvěma slovy, tak řeknu krásně splněno. Obrovská spokojenost. To, že jsme vyhráli doma při mé premiéře, je krásné,“ uvedl Hynek pro O2 TV Fotbal.

Hodnocení trenéra Miroslava Koubka z Bohemians:

A Miroslav Koubek z Bohemians dodal: „Je to pro nás krutý výsledek. Dukla hrála od začátku dobře, po vyloučení Milana Havla už to bylo megatěžké. Červená karta byla hlavní faktor. Musím poblahopřát soupeři k velmi dobrému výkonu.“