Sparta - Boleslav 2:2, domácí dvakrát vedli, nespasil je ani Rosický

• 366
Přišlo přes čtrnáct tisíc lidí, nastoupil Tomáš Rosický, byť na posledních dvacet minut, ale sparťanští fotbalisté duel 6. kola první ligy nezvládli. Doma nad Mladou Boleslaví dvakrát vedli, ale nakonec po mnoha chybách v defenzivě remizovali 2:2. Příští pondělí do boje o první příčku ve Zlíně tak půjdou s dvoubodovou ztrátou na lídra.

Velká očekávání, spousta diváků, ale na hřišti mizérie. Sparťané od úvodních minut zápas vůbec nezvládali, byli zaražení jako jejich fanoušci, kteří Rosického čekali už v základní sestavě.

Hosté důrazně napadali, nedali protivníkům ani setinu vteřiny času, ani milimetr prostoru a domácí si vůbec nevěděli rady. Neudělali souvislou akci, byli pomalí, nepřesní, všude pozdě. Nedařilo se jim nic, ani další z velkých posil Václav Kadlec nic nezmohl. Téměř vůbec jim nefungovala hra po křídlech.

Nejistá defenzíva snadno pouštěla hosty do šancí a nebýt vynikajícího brankáře Koubka, boleslavští by už v poločase vedli 3:1. Sparťanský gólman zlikvidoval sólo Mebrahta, který si na polovině hřiště obhodil Michala Kadlece a běžel sám. Zlikvidoval střelu Chramosty, pohotový volej Hůlky.

A když těsně před půlí na něj běžel sám Chramosta, opět byl výtečný. Jenže jeho spoluhráči nepokryli dorážku Mebrahtua, který z úhlu trefil prázdnou bránu. Ve 42. minutě bylo srovnáno 1:1.

Sparta tolik šancí neměla, přesto od 36. minuty vedla. Střílený centr Karavajeva ještě přizvedli proti vlastnímu brankáři Mebrahtu a Hůlka a Divišovi ztížili zákrok. Hostující brankář míč vyrazil a Lafata ho hlavou poslal do sítě. Vedle Diviše stál sparťan Costa v ofsajdovém postavení, sudí usoudili, že mu při zákroku nebránil.

I druhý gól dali sparťané hlavou po standardce. Karavajev v 53. minutě zahrával roh, Šural si naběhl na své místo na přední tyči a parádní hlavičku poslal do horního rohu.

Gólové akci předcházela velká šance, Lafata přiťukl míč Marečkovi, jehož volej skvěle vyrazil Diviš. Na roh.

Ale radost domácím dlouho nevydržela, z nenápadné akce vyrovnal Chramosta. Centr Mareše se odrazil do výšky, nikdo z domácích po něm nešel a Chramosta z ostrého úhlu překonal Koubka.

Už chvíli předtím se z lavičky zvedl Rosický a šel se k postranní čáře rozcvičovat. Jen to stačilo k tomu, aby fanoušci povstali a tleskali.

A za chvíli to nastalo. V 72. minutě Rosický nastoupil. Jenže než se rozkoukal, mohla Sparta prohrávat. Chramosta táhl brejk středem pole, v ideální čas přihrál Přikrylovi, jenž byl sám před brankářem. Ale Koubek držel domácí naděje a skvělým zákrokem zlikvidoval další šanci.

Jenže tlak ani vyloženou šanci si už domácí nevypracovali.