• 0
Fotbalisté Valašského Meziříčí parádním způsobem zvrátili zápas s Kozlovicemi. Za stavu 0:1 se nejprve z velké dálky krásně trefil Tomáš Komara. A v samotném závěru dokonal obrat na 2:1 technickou střelou z přímého kopu Aleš Michálek. Na zajímavé momenty 5. kola divize E se podívejte ve videu.

Hosté z Kozlovic šli ještě v prvním poločase do vedení, když dlouhý nákop z hloubi pole prodloužil za záda gólmana hlavičkující Lukáš Kaďorek. Domácí mužstvo i nadále pokračovalo v dobývání kozlovické brány, což se nakonec zadařilo ve druhé půli.

Na krátko rozehraný volný kop přistál u nohy Tomáše Komary, jenž velké vzdálenosti trefil parádně dolní roh - 1:1. Valašské Meziříčí se hnalo za vítězstvím a v emočně vypjatém závěru na něj i dosáhlo.

Hostující kapitán Martin Král fauloval těsně před koncem unikajícího Martina Výmolu a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Nařízený přímý kop navíc přesnou technickou ranou přes zeď proměnil Aleš Michálek a vystřelil „Valmezu“ tři body.

Červenou pro kapitána a ztrátu bodů neunesl jeden z funkcionářů Kozlovic, jenž po závěrečném hvizdu vtrhl na hrací plochu a urážel sudí sprostými slovy.

„Bohužel i toto patří k fotbalu. Hosté neunesli porážku. Přitom neměli k tomu důvod, protože výkon trojice rozhodčích byl v normálu,“ uvedl pro klubový web trenér Valašského Meziříčí Michal Kovář.

Výsledky 5. kola: Val. Meziříčí - Kozlovice 2:1 (0:1), Havířov - SFC Opava B 1:0 (1:0), Hranice - Nový Jičín 4:2 (1:1), Loko Petrovice - Rýmařov 1:0 (1:0), Velké Karlovice - Šumperk 1:2 (1:1), Jeseník - Frýdlant n.O. 0:1 (0:1), Přerov - Nové Sady 1:0 (1:0), Pustá Polom - Dolní Benešov 1:1 (0:1).

1. Valašské Meziříčí 5 5 0 0 10:2 15
2. Hranice 5 4 1 0 13:6 13
3. Havířov 5 3 2 0 7:3 11
4. Přerov 5 3 1 1 8:5 10
5. Rýmařov 5 2 1 2 9:7 7
6. Dolní Benešov 5 2 1 2 7:6 7
7. Kozlovice 5 2 1 2 8:8 7
8. Opava B 5 2 1 2 6:7 7