• 0
Osud si s ním krutě zahrál. Mohamed Traoré, někdejší hráč Zbrojovky Brno, v roce 2013 málem přišel o život. K vrcholovému sportu už se po infarktu vrátit nemůže, ale fotbal miluje, a tak kope přebor Jihomoravského kraje za Tišnov. V pátém kole sestřelil Moravskou Slavii čtyřmi brankami. Podívejte se na video.

AFK Tišnov má útok, který budí respekt. Vedle zmiňovaného Traorého, jemuž je stále teprve třiadvacet let, nastupuje legendární Petr Švancara. Brněnský symbol se v duelu proti Moravské Slavii neprosadil, to jeho kolega vynikal.

Traoré, kterému nikdo neřekne jinak než „Momo“, se podepsal pod všechny góly hostů. Napřed si v pětatřicáté minutě naběhl do volného prostoru mezi obránce a centr z levé strany umístil hlavou přesně - 1:0. Druhý zásah přidal o chvíli později z penalty.

Domácí Moravská Slavia sice po přestávce snížila, ale zbytek utkání patřil rychlonohému hráči s desítkou na zádech. Traoré v 54. minutě zkompletoval hattrick, když zpracoval míč do běhu a po kličce brankáři neomylně zavěsil. Poté se sice nechal vyloučit tišnovský Petr Čoupek, ale pro hosty se nejednalo o komplikaci.

Naopak - poslední gól v zápase přidali oni. Momo Traoré si naběhl za obranu domácích, z levého křídla postupoval zcela sám na brankáře a šikovně ho obstřelil. Svou osmou trefou v sezoně uzavřel na konečných 4:1.

Výsledky 5. kola: Boskovice - Ivančice 3:4 (3:1), Mutěnice - Rousínov 4:0 (1:0), Sparta Brno - M. Krumlov 0:1 (0:0), Bosonohy - Vojkovice 5:0 (4:0), Moravská Slavia - AFK Tišnov 1:4 (0:2), Lanžhot - Novosedly 2:0 (1:0), Bystrc - Bučovice 4:0 (2:0), Ráječko - Bohunice 1:2 (0:0).

1. FK Mutěnice 5 5 0 0 21:2 15
2. FC Dosta Bystrc-Kníničky 5 4 0 1 15:6 12
3. TJ Sokol Lanžhot 5 3 2 0 15:5 11
4. AFK Tišnov 5 3 2 0 16:8 11
5. FC Ivančice 5 3 2 0 15:11 11
6. SK Olympia Ráječko 5 3 1 1 13:8 10
7. TJ Tatran Bohunice 5 3 1 1 9:5 10
8. FC Boskovice 5 3 0 2 11:12 9