• 0
Třetí kolo fotbalové divize A patřilo skvělým střeleckým výkonům. V sobotu zářil v dresu Motorletu Jiří Sodoma, který do sítě Ostrova skóroval čtyřikrát, byť v zápase začal jako náhradník. O den později se podobně dařilo Marianu Geňovi. Kapitán Karlových Varů sestřelil čtyřmi góly pražskou Aritmu. Podívejte se na video.

Poslední duel kvůli nemoci vynechal, možná i proto Jiří Sodoma, kmenový hráč pražské Slavie, začal ve třetím kole divizního duelu v Ostrově jen na lavičce Motorletu. Jeho chvíle ale přišla už ve 12. minutě, kdy vystřídal zraněného jmenovce Ptáčka.

Za dvaasedmdesát minut na hřišti pak Sodoma nasázel v Ostrově čtyři góly. Obrana soupeře mu nechával hodně prostoru, a tak byl při všech gólech sám před brankářem Michalem Süttöem, u poslední branky ho dokonce obešel a zakončil do prázdné sítě.

Jasné vítězství posunulo Pražany do čela tabulky, druhé jsou kvůli horšímu skóre Karlovy Vary. Ty porazily do té doby vedoucí Aritmu 5:1, parádním výkonem se na tom podílel kapitán Marian Beňo. Dal první, třetí, čtvrtý i pátý gól Západočechů a s šesti zásahy ve třech zápasech je nejlepším střelcem soutěže.

„Samozřejmě, Marian podal výborný idndividuální výkon, ale chtěl bych pochválit celé mužstvo. Všichni odehráli skvělý zápas,“ řekl v hodnocení na klubovém webu karlovarský trenér Karel Tichota.

Výsledky 3. kola: Český Krumlov - Dobříš 2:0 (2:0), Mar. Lázně - Čížová 1:2 (0:1), Rokycany - Klatovy 3:0 (1:0), Roudné - Doubravka 2:0 (1:0), Ostrov - Motorlet Praha 0:7 (0:3), Admira Praha - Sedlčany 1:0 (0:0), Karlovy Vary - Aritma Praha 5:1 (2:1), Sušice - Jankov 0:1 (0:1).

1. FK Motorlet Praha 3 2 1 0 0 14:1 8
2. 1.FC Karlovy Vary 3 2 1 0 0 9:4 8
3. SK Jankov 3 2 0 1 0 5:2 7
4. Sokol Čížová 3 2 0 0 1 9:3 6
5. Malše Roudné 3 1 1 1 0 4:2 6
6. SK Aritma Praha 3 2 0 0 1 5:6 6
7. SK Klatovy 1898 3 1 1 0 1 3:4 5
8. MFK Dobříš 3 1 0 1 1 6:5 4