• 0
Fotbalová divize B nabídla ve třetím kole zajímavý souboj - střetly se dva celky, které v minulosti působily v nejvyšší soutěži. Jasné vítězství 7:1 si nad Mostem připsali hráči Kladna. Nejen na momenty z tohoto utkání se podívejte na videu.

O tom, že blíže k výhře budou mít fotbalisté Kladna, bylo jasno už během prvního poločasu. Jen v úvodních pětadvaceti minutách dvakrát obalamutil mosteckou obranu Marek Tóth, po něm se prosadili ještě Daniel Bořík a Jan Procházka - do kabin se šlo za stavu 4:0 pro domácí.

Po přestávce se obrat ze strany MFK Most, tedy týmu, který je pokračovatelem exligového Baníku Most 1909, nekonal. Naopak Kladno dál sázelo jednu branku za druhou. Trefil se i druhý z klanu Procházků - Tomáš, jenž proměnil krátce po rozehrání druhé půle pokutový kop.

Druhou trefu v zápase zaznamenal i Bořík v 58. minutě. Most se nakonec zmohl alespoň na gól útěchy chvíli před koncem, avšak posledním střelcem duelu byl kladenský hráč.

„V Kladně nemůžeme hrát otevřený fotbal a pomýšlet přitom na zisk bodu,“ uvedl kouč Mostu Robert Žák. „Mně šlo jen o to, aby hráči soupeře nepodcenili a zbytečně se celý zápas s Mostem netrápili,“ řekl pro klubový web trenér Ivan Pihávek.

Výsledky 3. kola: Kladno - Most 7:1 (4:0), Nový Bor - Tatran Rakovník 3:2 np (2:2), Český Brod - Štětí 7:0 (4:0), Meteor - Velvary 2:0 (1:0), Hostouň - Libiš 3:0 (1:0), Brozany - Souš 2:1 (1:1), Úvaly - Chomutov 0:1 np (0:0), Nymburk - Neratovice 5:1 (3:1).

1. Sokol Brozany, z.s. 3 3 0 0 0 6:3 9
2. SK Kladno 3 2 1 0 0 10:3 8
3. Sokol Hostouň 3 2 1 0 0 6:2 8
4. SK Polaban Nymburk 3 2 0 1 0 11:2 7
5. SK Český Brod 3 2 0 1 0 9:1 7
6. FK Meteor Praha VIII 3 1 2 0 0 3:1 7
7. SK Úvaly 3 2 0 1 0 3:1 7
8. FC Nový Bor 3 1 1 0 1 5:5 5