• 0
Fotbalisté hradecké Olympie se vyhoupli na druhou příčku třetiligové tabulky. V utkání na pražském Vyšehradě jim body zajistily zejména góly Slováka Petera Očovana, který při vítězství 4:1 nastřílel hattrick. Na první místo ČFL se posunul Převýšov, jenž ve třetím kole vyhrál po penaltách. Podívejte se na video.

V pozměněné sestavě Olympie HK chyběl v sobotním utkání na Vyšehradě třeba Karel Piták, přesto Východočeši uspěli. Na malém hřišti s umělým povrchem obklopeném panelovými domy sice prohrávali, brzy ale převzali kontrolu nad zápasem.

Na gól domácího Pavla Pilíka z 31. minuty totiž ještě do přestávky odpověděli Ondřej Kraják, který prošel dorostem pražské Sparty i mládežnickými reprezentacemi, a Peter Očovan, jenž načal své gólové představení necelých pět minut před pauzou.

Po ní se bývalý fotbalista střížkovských Bohemians, se kterými si vyzkoušel první ligu, prosadil ještě dvakrát a výraznou měrou se podílel na druhém vítězství v sezoně. „Když dáte tři góly, tak s vámi emoce zamávají. To je samozřejmě jenom dobře! Je hrozně důležité, aby se hráč uměl radovat z branky, opravdu mě to nabíjí,“ rozplýval se hradecký střelec, jenž svůj hattrick oslavoval s vysvlečeným dresem, v rozhovoru pro klubový web.

Olympia je po třech kolech České fotbalové ligy na druhém místě tabulky za Převýšovem. Ten jako jediný z osmnácti mužstev ještě neprohrál a soutěž vede o dva body. O víkendu vyhrál díky gólu Tomáše Bastina z penalty nad Hořovickem.

Výsledky 3. kola: Vltavín - Jirny 0:1 (0:0), Vyšehrad - Olympia Hradec Králové 1:4 (1:2), Benešov - Litoměřicko 0:5 (0:3), Domažlice - MFK Chrudim 0:1 (0:1), Dobrovice - Tachov 5:1 (2:1), MAS Táborsko B - Králův Dvůr 3:2 (1:1), Převýšov - Hořovicko 1:0 (0:0), Zápy - Benátky 2:0 (2:0), Štěchovice - Písek 1:0 np (0:0).

1. SK Převýšov 3 2 1 0 0 5:1 8
2. FC Olympia Hradec Králové 3 2 0 0 1 9:5 6
3. FK Dobrovice 3 2 0 0 1 9:6 6
4. SK Viktorie Jirny 3 2 0 0 1 9:6 6
5. Loko Vltavín 3 2 0 0 1 7:4 6
6. FK Králův Dvůr 3 2 0 0 1 8:6 6
7. SK Zápy 3 2 0 0 1 6:4 6
8. Jiskra Domažlice 3 2 0 0 1 6:4 6