• 0
Ani krásné góly dvou bývalých fotbalových reprezentantů Zbuzanům na vítězství ve druhém kole středočeského přeboru nestačily. Na domácím hřišti podlehly Tuchlovicím na penalty. Podívejte se na video.

Marek Kincl, Radek Šírl, Jan Klíma či Mario Lička. Známá jména, viďte? Všichni kdysi působili v české nejvyšší fotbalové soutěži a nyní hrají v krajském přeboru za Zbuzany, tým z vesničky jihozápadně od Prahy.

Oba jejich zápasy v letošní sezoně musely po remízách rozhodnout penalty a zatímco před týdnem Zbuzany v rozstřelu v Jílovišti uspěly, tentokrát byly proti Tuchlovicím neúspěšné. Přitom v samotném utkání směřovaly za vítězstvím.

Brzy sice prohrávali, jenže potom se krásně pověsil do vzduchu domácí kapitán Marek Kincl a akrobaticky umístil míč do sítě soupeře. Brankáře Tuchlovic Martina Šimka překonal v prvním poločase také Radek Šírl. Vítěz Poháru UEFA se Zenitem Petrohrad se trefil z přímého volného kopu.

Zbuzany mohly ve druhém poločase soupeře dorazit. Měly několik šancí, ale po gólu hostujícího Martina Brnovjáka o vítězi musel rozhodnout penaltový rosztřel. Hned v první sérii vystihl střelu Kincla gólman Šimek a stal se hostujícím hridnou. Tuchlovice vyhrály penalty poměrem 5:3.

Výsledky 2. kola: Zbuzany - Tuchlovice 2:3 np (2:2), Vykáň - Mnichovo Hradiště 3:0 (2:0), Nové Strašení - Slaný 2:0 (2:0), Rejšice - Semice 0:2 (0:2), Hvozdnice - ČLU Beroun 5:2 (0:1), Jíloviště - Brandýs 0:2 (0:1), Poříčany - Poříčí n/S. 1:0 np (0:0), Rakovník - Lhota 4:3 np (3:3).

1. FK Brandýs n.L. 2 2 0 0 0 5:0 6
2. Čechie Vykáň 2 2 0 0 0 5:0 6
3. AFK Sokol Semice 2 2 0 0 0 4:1 6
4. AFK Tuchlovice 2 1 1 0 0 4:3 5
5. SK Hvozdnice 2 1 0 1 0 5:2 4
6. SK Slaný 2 1 0 0 1 4:2 3
7. Sokol Nové Strašecí 2 1 0 0 1 3:2 3
8. FK Zbuzany 1953 2 0 1 1 0 4:4 3