Slavia na poháry čeká dlouho a my to takhle zakopeme, litoval kapitán

• 88
Mluvil sklesle, často klopil zrak k zemi a občas hledal správná slova. Kapitán slávistických fotbalistů Jiří Bílek se s porážkou 0:3 proti Anderlechtu ve 4. předkole Evropské ligy smiřoval těžce. „Takhle jsme si to nepředstavovali,“ kroutil hlavou.

A pokračoval: „Je to hrozná škoda, protože v prvním poločase jsme hráli to, co jsme hrát chtěli. Měli jsme i nějaké šance. Druhý poločas jsme bohužel nezvládli, což nás pravděpodobně bude stát postup, i když se o to samozřejmě ještě porveme. Ale bude to těžké.“

Takže postup není utopie?
Šance je pořád, ale malá.

První poločas jste odehráli slušně. Co se po přestávce změnilo?
Říkáme si, že musíme do poločasu dobře vstoupit, a místo toho dostaneme takhle laciné góly. Ta první inkasovaná branka nám po psychické stránce nepomohla.

Jako by se zápas zlomil z minuty na minutu. Kolaps v hlavě?
Nevím. Těžko říct. Určitě tam byly individuální chyby. Soupeř je kvalitní a prostě nás z každé chyby potrestal.

O přestávce jste si přitom museli říkat, že na ně máte, ne?
Myslím, že to byl hratelný soupeř. V první půli jsme měli i šance. Slavia na to čeká tak dlouho a my to takhle zakopeme.

Mohla se projevit nezkušenost vašeho týmu?
Asi taky. Nevím. Těžko říct. Špatně se mi o tom mluví. Je to škoda.