UF, TO MRZÍ. Slávistický obránce Jan Bořil smutní po porážce s Anderlechtem...

UF, TO MRZÍ. Slávistický obránce Jan Bořil smutní po porážce s Anderlechtem Brusel. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Pohárovou radost přinesl jen Liberec, Sparta i Slavia ani nedaly gól

• 72
Jako jediný z českých zástupců dal gól, jako jediný vyhrál. V úvodních zápasech 4. předkola Evropské ligy radost přinesl zase jen Liberec, který zvítězil v Larnace. Sparta na hřišti Sönderjyske remizovala 0:0 a Slavia doma s Anderlechtem padla vysoko 0:3.

Liberec v předchozím kole proti Admiře Mödling vyhrál obě utkání, zvládl i třetí. Na Kypru se o to postaral centrující Bartošák a zakončující Coufal.

Pravý liberecký bek dal v pohárech třetí gól. Před rokem rozhodl o senzačním vítězstvím v Marseille, před dvěma týdny zase proti Admiře. Přitom v české lize má na kontě jediný.

Sparta po krachu v Lize mistrů proti Steaue herně nepřesvědčila ani v Dánsku, proti neznámu a houževnatému protivníkovi čelila dvou šancím, sama dvě nadějné příležitosti neproměnila a když už míč do sítě dotlačila, neplatil pro ofsajd.

„Představoval jsem si aktivnější a kvalitnější výkon dopředu. Výsledek ale musím brát, je to realita. Pokud však chceme postoupit, tak se musíme výrazně zlepšit,“ uznal trenér Zdeněk Ščasný.

Kdo z českých týmů postoupí do Evropské ligy?

celkem hlasů: 2729
Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 0:00 čtvrtek 25. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

Slavia proti Anderlechtu Brusel nad očekávání zvládla první poločas, v němž byla nebezpečnější. Ale po přestávce rychle inkasovala a zhroutila se. Výsledkem je debakl a takřka nulové šance do odvety.

„Museli bychom dát tři góly a žádný nedostat, abychom šli do prodloužení. Naše šance na postup jsou už jen desetiprocentní,“ řekl kouč Dušan Uhrin mladší.

OSTATNÍ VÝSLEDKY
Astana - BATE Borisov 2:0 (0:0), Dinamo Tbilisi - PAOK Soluň 0:3 (0:1), Krasnodar - Partizani Tirana 4:0 (3:0), Midtjylland - Osmanlispor 0:1 (0:1), Gäbälä - Maribor 3:1 (1:1), Göteborg - Karabach 1:0 (0:0), Austria Vídeň - Rosenborg Trondheim 2:1 (0:0), Maccabi Tel Aviv - Hajduk Split 2:1 (1:0), Basaksehir - Šachtar Doněck 1:2 (0:2), Lokomotiva Záhřeb - Genk 2:2 (0:1), Vojvodina Novi Sad - AZ Alkmaar 0:3 (0:2), Fenerbahce Istanbul - Grasshoppers Curych 3:0 (1:0), Panathinaikos Atény - Bröndby Kodaň 3:0 (1:0), Astra Giurgiu - West Ham 1:1 (0:1), Gent - Škendija Tetovo 2:1 (1:1), Sassuolo - Crvena zvezda Bělehrad 3:0 (2:0), Arouca - Olympiakos 0:1, Trenčín - Rapid Vídeň 0:4.

Play off o Evropskou ligu přineslo přímý souboj českých fotbalistů a po úvodním utkání 4. předkola má blíže k postupu Václav Procházka z Osmanlisporu, který zvítězil na hřišti Midtjyllandu 1:0. Dánskému celku nepomohli k lepšímu výsledku ani Václav Kadlec s Filipem Novákem. Všichni tři Češi odehráli celý zápas.

Jediný gól utkání padl ve 20. minutě, kdy Banggaard zamířil do vlastní branky po akci bývalého útočníka Liberce Delarge. Obrana dirigovaná Procházkou už těsnou výhru uhlídala, ačkoli měl Midtjylland ve druhé půli výraznou převahu.