Souboj brazilského basketbalisty Marquinhose s Nikolou Miroticem ze Španělska....

Souboj brazilského basketbalisty Marquinhose s Nikolou Miroticem ze Španělska. (9. srpna 2016) | foto: Reuters

Španělští basketbalisté znovu prohráli, Brazílii podlehli o bod

• 2
Španělští basketbalisté na olympijských hrách v Riu de Janeiro prohráli i svůj druhý zápas. Po Chorvatsku podlehli také domácí Brazílii, a to nejtěsnějším možným rozdílem 65:66. Brazilci o své výhře rozhodli pět vteřin před koncem. Mistrům Evropy a obhájcům stříbrných medailí tak hrozí, že nepostoupí ani ze skupiny.

Španělé prohrávali téměř celý zápas, v úvodu poslední čtvrtiny dokonce o 11 bodů. Přesto nakonec byli blízko vítězství. V posledních třech minutách Sergio Llull táhl obrat na 65:63.

Navíc 23 vteřin před koncem měla šanci z trestných hodů rozhodnout největší španělská hvězda Pau Gasol. Jeden z nejlepších evropských hráčů historie však neproměnil ani jeden pokus a dal příležitost soupeři.

Marcelinho Huertas sice neuspěl, ale míč si doskočil Marcus Marquinhos a pět vteřin před koncem poslal Brazílii do vedení.

Poslední útok mělo Španělsko, jenže Llull už střelu zároveň s klaksonem neproměnil.

Rozhodující koš v podání Marquinhose:

Nejlepším hráčem utkání byl s 11 body a sedmi doskoky Huertas, který hraje v NBA za Los Angeles Lakers. Gasola se povedlo Brazilcům udržet na pouhých 13 bodech. Llull dal 11 bodů.

Basketbal v Riu - výsledky

Muži:

Skupina B:

Španělsko - Brazílie 65:66 (13:18, 31:34, 45:53)
Litva - Nigérie 89:80 (13:16, 36:41, 65:54)
Argentina - Chorvatsko 90:82 (22:22, 46:40, 73:54)

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.