KONEC. Petra Kvitová ve Wimbledonu nestačila na Jekatěrinu Makarovovou a...

KONEC. Petra Kvitová ve Wimbledonu nestačila na Jekatěrinu Makarovovou a skončila ve 2. kole. | foto: AP

Šafářová vítězí, Kvitová dohrávku ve Wimbledonu nezvládla, končí i Djokovič

• 335
Lucie Šafářová je v osmifinále Wimbledonu. Se Slovenkou Čepelovou ztratila první sadu 4:6, ve druhé dominovala 6:1 a v dramatu třetí sady nakonec uspěla 12:10. Naopak dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová končí letos v Londýně už ve 2. kole. V dohrávce s Ruskou Makarovovou prohrála těsně 5:7, 6:7. Neuspěla ani Kateřina Siniaková, která podlehla favorizované Polce Radwaňské. Senzací je vyřazení Novaka Djokoviče, který padl s Američanem Querreyem 1:3 na sety.

Šafářová vydřela postup v česko-slovenské bitvě
Lucie Šafářová se v pátek svého utkání kvůli dešti nedočkala a její souboj se Slovenkou Čepelovou tak začal až v sobotu odpoledne.

Pavouky turnaje

A úvod se české hráčce povedl, prvním získaným brejkem odskočila do vedení 3:0. Jenže i ona brzy ztratila svůj servis a za stavu 3:3 bylo utkání kvůli dalšímu dešti přerušeno.

Návrat se po pauze lépe povedl Čepelové a překvapivá přemožitelka španělské vítězky Paříže Muguruzaové získala první set 6:4. Ve druhém měla ale jasně navrch Šafářová a po výhře 6:1 si vynutila rozhodující třetí sadu.

Lucie Šafářová ve Wimbledonu v zápase proti Janě Čepelové.

A ta nabídla opravdu nesmírně dramatickou podívanou a bitvu doslova do posledního dechu. Šafářová musela dokonce odvracet mečbol, ale kritickou chvíli zvládla úspěšně, stejně jako koncovku, v níž po 2 hodinách a 37 minutách pečetila výhrou 12:10 postup do wimbledonského osmifinále.

Program

Tomáš Berdych bude bojovat v neděli ve Wimbledonu o postup do osmifinále na centrálním kurtu. Jeho zápas s Němcem Alexanderem Zverevem začne jako třetí v pořadí. Program na "jedničce" zase uzavře Jiří Veselý, jehož ve 3. kole čeká Portugalec Joao Sousa. Barbora Strýcová byla s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou nasazena na dvorec číslo tři.

Kvitová si se Strýcovou nezahraje
Petra Kvitová v pátek čekala na svůj zápas druhého kola s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou až do pozdního večera a obě aktérky nakonec stejně stihly pouze jeden set.

Ten pro sebe v těsné koncovce získala 7:5 ruská tenistka a sobotní dohrávka pak jako druhý zápas na kurtu číslo 2 začala za stavu 40:30 při servisu Kvitové. Česká hráčka nelehký návrat zvládla, hru úspěšně doservírovala a vzápětí získal dokonce první brejk.

O vedení 2:0 ale záhy přišla a potom už během pár desítek minut vyhnal tenistky hned dvakrát z kurtu neodbytný déšť a v přerušné hře byl stav 4:3 pro Kvitovou.

Po návratu vyrovnaná bitva pokračovala a o osudu druhé sady musel nakonec rozhodnout až tie-break.

V něm sice Kvitová stáhla už tříbodový náskok soupeřky, nakonec se jí ale obrat v roztahaném zápase nepovedl a po prohře 5:7, 6:7 (5:7) je vyřazena. Soupeřkou Barbory Strýcové ve třetím kole tak nebude česká krajanka, ale právě Makarovová.

Siniaková na polskou favoritku nestačila
Nasazená wimbledonská trojka Agnieszka Radwaňská ukončila pouť singlovým pavoukem mladé Češky Kateřiny Siniakové. Na svůj zápas musely obě aktérky čekat celý dlouhý den, na kurt se nakonec dostaly až pozdě večer, přesto stihla favorizovaná polská tenistka hladce postoupit 6:3, 6:1.

Djokovič obrat nezvládl a senzačně končí
Šlágrem sobotních úvodních zápasů byl ale určitě souboj na jedničce, kde světová jednička Novak Djokovič odvracel nečekanou a nepříjemnou ztrátu 0:2 na sety s Američanem Querreyem. Před první dešťovou pauzou stihl Djokovič vyhrát třetí set 6:3, na dvorci číslo jedna se pak dnes podruhé přerušovalo za stavu 6:5 pro Američana ve čtvrtém setu.

ŠAMPION V PROBLÉMECH. Novak Djokovič, světová jednička, nestačil ve Wimbledonu na Sama Querreyho.

A nakonec to byl návrat poslední. Sam Querrey už životní šanci nepustil, dotáhl zápas k překvapivé výhře 7:6, 6:1, 3:6, 7:6 a překazil světové jedničče plány na kalendářní grandslam.

Výsledky tenisového Wimbledonu 2016

tráva, dotace 28,1 milionu liber

MUŽI
Dvouhra - 2. kolo:
A. Zverev (24-Něm.) - Južnyj (Rus.) 6:4, 3:6, 6:0, 4:6, 6:2

3. kolo:
Querrey (28-USA) - Djokovič (1-Srb.) 7:6 (8:6), 6:1, 3:6, 7:6 (7:5)
Murray (2-Brit.) - Millman (Austr.) 6:3, 7:5, 6:2
Nišikori (5-Jap.) - Kuzněcov (Rus.) 7:5, 6:3, 7:5
Raonic (6-Kan.) - Sock (27-USA) 7:6 (7:2), 6:4, 7:6 (7:1)
Čilič (9-Chorv.) - Lacko (SR) 6:3, 6:3, 6:4
Goffin (11-Belg.) - Istomin (Uzb.) 6:4, 6:3, 2:6, 6:1
Tomic (19-Austr.) - Bautista (14-Šp.) 6:2, 6:4, 6:4
Mahut (Fr.) - Herbert (Fr.) 7:6 (7:5), 6:4, 3:6, 6:3
Johnson (USA) - Dimitrov (Bulh.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:3), 6:4, 6:2

Čtyřhra - 1. kolo:
Jazírí (Tun.)/Rosol (ČR) - Evans (Brit.)/Glasspool (Brit.)
6:4, 6:2
Štěpánek (14-ČR)/Zimonjič (14-Srb.) - Johnson (USA)/Querrey (USA) 7:6 (7:4), 6:3

ŽENY
2. kolo
Makarovová (Rus.) - Kvitová (10-ČR) 7:5, 7:6 (7:5)

Švedovová (Kaz.) - Lisická (Něm.) 7:6 (7:2), 6:1

Hlaváčková (6-ČR)/Hradecká (6-ČR) - Liang Čchen (Čína)/Wang Ja-fan (Čína) 7:6 (7:3), 3:6, 9:7
Krajiceková (Niz.)/Strýcová (ČR) - Erraniová (15-It.)/Kalašnikovová (15-Gruz.) 4:6, 7:5, 6:2
Görgesová (8-Něm.)/Ka. Plíšková (8-ČR) - Allertová (ČR)/ Schmiedlová (SR) 6:2, 6:1
Grönefeldová (Něm.)/Peschkeová (ČR) - Kuzněcovová (Rus.)/ Vinciová (It.) 5:7, 6:2, 6:1
Garciaová (2-Fr.)/Mladenovicová (2-Fr.) - Schuursová (Niz.)/Voráčová (ČR) 6:2, 6:2