• 0
2:0, 2:4, 6:4. Nádherné drama se dvěma obraty nabídlo klání posledního 31. kola přeboru Jihomoravského kraje, v němž se utkala domácí Bystrc s Vojkovicemi. Hostům nestačil ani čtyřbrankový příspěvek záložníka Michala Nevěděla. V dalším utkání přejeli hostující fotbalisté Ivančic Moravskou Slavii vysokým výsledkem 5:1. Podívejte se na video.

Třetí Bystrc šla do posledního zápasu sezony s Vojkovicemi s náskokem tří bodů na Mutěnice, které na ní dotíraly ze čtvrtého místa. Domácím úvod vyšel, po půlhodině hry a trefách Radka Lízala a Luboše Košuliče vedli 2:0.

Vojkovice si ovšem s sebou na hřiště Bystrce přivezly Michala Nevěděla. Hostující záložník nejprve v 39. minutě snížil, aby následně těsně před pauzou po obří minele domácího brankáře pohodlně vyrovnal na 2:2.

Nevěděla ovšem přestávka nezastavila. Naopak pokračoval tak, jak zakončil první poločas, tedy střílením branek. V 53. minutě po centru předvedl volej, za nějž by se rozhodně nemuseli stydět hráči z o několik pater vyšších soutěží.

V následující akci se pak dostal do brejku, jenž suverénně proměnil. Senzační obrat Vojkovic byl na světě a hosté rázem vedli 4:2.

Domácí se ovšem se sezonou nechtěli loučit prohrou. Řádění hostujícího Nevěděla je očividně probralo, poněvadž během zbylé půlhodiny nasázeli Vojkovicím čtyři branky a sebevědomým obratem dokráčeli k výhře 6:4. Bystrc tak nakonec uzavírá sezonu ze třetího místa.

V dalším utkání přijely rozjeté deváté Ivančice na půdu šesté Moravské Slavie. Rozdíl v tabulce nebyl vůbec znát, hosté z Ivančic naopak poměrně jasně dobyli hřiště Slavie poměrem 5:1.

Domácí i přes prohru sezonu nakonec zakončili na šestém místě, Ivančice naopak kanonáda vytáhla na konečnou sedmou příčku.

Výsledky 31. kola (32. hraného): Jevišovice - Boskovice 1:9 (0:3), Novosedly - M. Krumlov 3:1 (1:0), Bystrc - Vojkovice 6:4 (2:2), Moravská Slavia - Ivančice 1:5 (0:2), FK Znojmo - Bohunice 1:2 (0:2), Lanžhot - Mutěnice 1:3 (1:3), Rousínov - Bosonohy 9:0 (4:0), Bzenec - Sparta Brno 5:2 (4:0).

1. Slovan Bzenec 32 26 1 5 102:41 79
2. TJ Tatran Bohunice 32 22 5 5 74:25 71
3. FC Dosta Bystrc-Kníničky 32 19 5 8 80:38 62
4. FK Mutěnice 32 18 5 9 67:37 59
5. FK SK Bosonohy 32 15 6 11 53:58 51
6. SK Moravská Slavia 32 15 4 13 70:59 49
7. FC Ivančice 32 15 4 13 60:49 49
8. SK Olympia Ráječko 32 15 4 13 71:63 49