• 1
Fotbalisté Střížkova, chcete-li Bohemians Praha, odehráli poslední utkání v historii. Ve 30. kole přeboru Prahy se rozloučili se ctí, když zdolali exdivizní Zličín vysoko 6:2. Tým plný exligových hráčů nakonec uzmul Královicím druhé místo v tabulce. Podívejte se na video.

„Kdo chce, může jít do spřízněných Třeboradic,“ řekl trenér Bohemians Jaromír Jindráček po vítězném duelu proti Zličínu. Jeho působení u střížkovského týmu je paradoxní - trénoval ho v první lize, v ČFL a nyní i v přeboru.

V úplně posledním zápase dovedl Střížkov k jednoznačné výhře.

Skóre přitom otevřeli hosté ze Zličína, když Martin Zahálka proměnil pokutový kop. Ještě do poločasu domácí Bohemians vyrovnali - centr Stanley Ibeho dopravil do sítě Petr Janda.

Druhý poločas už patřil zejména mužstvu v zelených dresech. Stav otočil hlavičkou po rohovém kopu stoper Eric Adjei Kwame, pak už Střížkov jen přidával jednu branku za druhou. Janda zkompletoval hattrick, doplnili ho Tomáš Kolínský a Jiří Allram. Na druhé straně pouze kosmeticky upravoval druhým zásahem v utkání Zahálka.

Mužské družstvo existovalo na Střížkově jedenáct let. V budoucnu už bude pokračovat pouze ženský tým a mládežnické celky Fotbalové akademie Praha.

„Je to rozhodnutí šéfa klubu pana Kapra a my s tím nic neuděláme. Bohužel takový fotbal je. Teď tahle epocha končí,“ dodal Jindráček pro klubový web.

Výsledky 30. kola: ČAFC Praha - Střešovice 1911 3:2 (2:0), Bohemians - Zličín 6:2 (1:1), FC Háje - Stodůlky 2:2 (2:2), Cholupice - Př. Kopanina 3:3 (1:0), Královice - ABC Braník 1:3 (1:1), Admira Praha B - Uhelné sklady 4:0 (1:0), Motorlet Praha B - Union Vršovice 3:1 (3:0), Zbraslav - Třeboradice 4:0 (1:0).

1. FC Přední Kopanina 30 19 6 5 83:35 63
2. Bohemians Praha 30 17 7 6 69:44 58
3. Sokol Královice 30 16 7 7 77:50 55
4. SK Třeboradice 30 17 2 11 73:51 53
5. SK Zbraslav 30 14 10 6 74:42 52
6. Sokol Cholupice 30 15 3 12 68:69 48
7. ČAFC Praha 30 13 7 10 66:67 46
8. ABC Braník 30 14 4 12 53:56 46