• 0
Mistra divize C Olympii Hradec Králové nemůže ve zbytku soutěže nikdo z první příčky sesadit. V rámci 29. kola se ovšem celek Trutnova alespoň pokusil lídrovi soutěže sebrat body. Po prvním poločase to dokonce vypadalo na reálný scénář, hradečtí fotbalisté ovšem nakonec zabrali a ve druhé části klání předvedli skvělý obrat, z něhož se nakonec vyklubala vysoká výhra 5:1. Podívejte se na video.

Hostující Martin Kejzlar z Trutnova se v utkání s mistrovskou Olympií Hradec Králové dostal v 28. minutě do samostatného úniku. Ten vyřešil trutnovský záložník lehounkým a elegantním obloučkem, jímž dostal hostující celek proti lídrovi překvapivě do vedení.

„Domácí sice od začátku utkání drželi více míč, my jsme ale dobře bránili a vyráželi do brejků. Jeden se nám podařilo proměnit, i když těch situací tam bylo více,“ uvedl po utkání pro web Olympie Hradec Králové hostující trenér Miloš Dvořák.

Hodnocení jeho protějšku Miloše Sazimy k prvnímu dějství bylo stručnější: „První poločas jsme nezvládli, neboť jsme neproměnili brankové příležitosti.“

Diváci ovšem v druhé půlce zápasu viděli zcela jinou Olympii. Za pět minut bylo vyrovnáno, v 66. minutě vedli domácí dokonce už 4:1. „Ve druhém dějství už jsme šance naopak byli schopni gólově realizovat a zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal domácí trenér Sazima.

Hradec nakonec přidal ještě pátou branku a na začátku utkání kousající Trutnov přejel poměrně jasně 5:1. Kouč hostů zhodnotil vystoupení svých svěřenců a příčiny jejich porážky slovy: „Myslím, že do 60. minuty měl zápas kvalitní úroveň, hrálo se v dobrém tempu. Jakmile jsme ale dostali druhý gól, spadli jsme do takové té naší jarní letargie a začali jsme propadat ve všem.“

Výsledky 29. kola (27. hraného): Dvůr Králové - Semily 8:0 (5:0), Olympia HK - Trutnov 5:1 (0:1), Živanice - Jablonec n.J. 4:3 (2:2), Vysoké Mýto - Nový Bor 3:0 (1:0), Ústí n.O. - Letohrad 3:0 (0:0), Admira Praha - Kutná Hora 2:0 (1:0), Jaroměř - Turnov 1:3 (1:2). Poznámka: Litol odstoupila ze soutěže, její zápasy byly anulovány.

1. Olympia Hradec Králové 28 22 1 4 1 72:15 72
2. Živanice 27 17 3 1 6 67:30 58
3. Vysoké Mýto 28 13 3 3 9 50:40 48
4. Admira Praha 27 11 5 5 6 39:34 48
5. Pěnčín-Turnov 28 13 4 0 11 52:51 47
6. Dvůr Králové 27 12 4 2 9 61:39 46
7. Letohrad 27 14 0 1 12 53:45 43
8. Jablonec nad Jizerou 28 11 2 3 12 46:48 40