• 0
Sedm zápasů kvůli zákeřnému faulu nesměl hrát. V předchozím klání přeboru Královéhradeckého kraje lídrovi z Kratonoh nepomohl v bezzubém výkonu na hřišti Broumova. Ve 29. kole to už ovšem byl proti Jičínu opět ten pověstný střelec Jiří Kořínek, který vítězným gólem v 89. minutě definitivně rozhodl o mistrovském titulu pro fotbalisty Kratonoh. Podívejte se na video.

Vedoucí Kratonohy přivítaly v rámci 29. kola Jičín na svém hřišti poté, co v předchozím bezbrankovém duelu podlehly čtrnáctému Broumovu až na penalty.

První celek tabulky se tentokrát nemohl spolehnout na svou největší hvězdu, exligového hráče a bývalého reprezentanta Marka Kuliče. Nechyběl však nejlepší střelec soutěže Jiří Kořínek, který si již odpykal trest za zákeřný faul z 21. kola.

Byli to nicméně hosté, kdo šli už po 48 vteřinách do vedení, z brejku se trefil Tomáš Klaban. Deset minut před koncem prvního poločasu ovšem tvrdou levačkou srovnal stav utkání Radek Mládek z Kratonoh.

Jičín se ovšem nevzdával, což potvrdil druhým vedením v zápasu, které zařídil v druhém poločasu Marek Kocourek. Gólman Kratonoh Josef Mačí se po jeho střele natahoval marně. V 80. minutě však přišlo lahůdkové vyrovnání v podobě bomby domácího Matěje Jilemnického, jenž svou ránu vyslal snad z 35 metrů.

Chvíle nejlepšího střelce soutěže Jiřího Kořínka přišla minutu před koncem řádné hrací doby. Kanonýr se po rohu dostal k odraženému balónu, dobrým pohybem se zbavil obránce a bombou z úhlu dal na konečných 3:2. Jednalo se už o jeho 34. trefu v ročníku.

K utkání se pro fotbalunas.cz vyjádřil trenér Jičína Miroslav Jeník: „Zápas měl několik fází. V některých z nich jsem byl s hrou svého mužstva velmi spokojen, byly ale také fáze, kdy se hráči chovali jako v okresu. Pokud chtějí být úspěšní, nemůžou dělat takové hrubé chyby. Zkušený a kvalitní tým, jakým jsou Kratonohy, je hned potrestá, a tak nakonec odjíždíme kvůli své naivitě domů bez zisku bodů.“

Největší konkurent Kratonoh Náchod nezvládl svůj zápas na hřišti Cidliny a po prohře 0:1 se musí definitivně smířit s druhým místem. Kratonohy naopak už nikdo v posledním kole nemá šanci ohrozit, a mistrovské oslavy tak můžou propuknout naplno.

Výsledky 29. kola: Kratonohy - Jičín 3:2 (1:1), Vysoká - Dobruška 3:0 (1:0), Rychnov n. K. - Provodov 1:0 np (0:0), Chlumec n. C. - Kostelec n/O. 0:3 (0:1), Týniště n.O. - Č. Kostelec 1:2 (0:1), Nové Město - Broumov 2:3 (0:0), Trutnov B - Slavia HK 1:3 (1:1), RMSK Cidlina - Náchod 1:0 (0:0).

1. Sokol Kratonohy 29 21 6 1 1 88:27 76
2. FK Náchod 30 19 5 3 3 86:23 70
3. RMSK Cidlina Nový Bydžov 30 20 2 0 8 73:30 64
4. FK Vysoká nad Labem 29 16 2 3 8 65:39 55
5. FC Slavia Hradec Králové 29 16 1 4 8 71:39 54
6. SK Jičín 29 12 4 5 8 56:32 49
7. FK Kostelec nad Orlicí 29 12 3 2 12 50:44 44
8. FK Chlumec nad Cidlinou 30 13 2 1 14 78:80 44