• 2
Před závěrečným zápasem sezony stále nebylo jasné, jaký celek z MSFL v letošním ročníku sestoupí. Předposlední tým HFK Olomouc měl 23 bodů, poslední Břeclav ještě o tři méně. V soutěži se nakonec udrželi olomoučtí fotbalisté, kteří v rámci dohrávky 17. kola soutěže předvedli na hřišti Kroměříže skvělý obrat, Břeclav naopak po debaklu 1:5 od Hulína sestupuje do divize. Podívejte se na video.

Závěrečné kolo MSFL mohlo jedinou sestupovou příčku ještě značně zamotat. V případě prohry předposledního celku HFK Olomouc a výhry poslední Břeclavi by měly oba celky stejný počet bodů.

Olomouc byla v lepší výchozí pozici. Na hřiště Kroměříže dorazil předposlední celek s tříbodovým náskokem na chvost tabulky. První poločas utkání ovšem gól nepřinesl, na první branku si diváci museli počkat až do 59. minuty, kdy ostrý centr usměrnil do sítě hostů kroměřížský Jan Hromek.

Už to vypadalo, že domácí náskok udrží, deset minut před koncem nicméně po krkolomné střele s několika odskoky vyrovnal z hranice velkého vápna olomoucký Ondřej Bořil.

Na úplný závěr duelu předvedl hostující záložník Ondřej Buček nesmírně zdařilý lob, jímž upravil na 2:1 pro Olomouc a definitivně stvrdil setrvání svého celku v soutěži. Hostujícímu týmu se dokonce díky tříbodovému zisku podařilo v tabulce přeskočit Třebíč.

Naopak Břeclav, která před domácím zápasem ještě držela teoretickou šanci na záchranu, střetnutí s Hulínem absolutně nezvládla. První poločas o kanonádě nesvědčil, fotbalisté obou týmů šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhé dějství ovšem přineslo čtyři branky Hulína a demolici poslední Břeclavi. Klání zhodnotil pro web Hulína hostující trenér Jindřich Lehkoživ: „Jsem rád, že jsme naše výsledky uzavřeli vítězstvím v Břeclavi. Bylo vidět, že kluci jsou v pohodě, a že se v posledních zápasech fotbalem baví. Za celou sezónu jim musím poděkovat.“

Břeclav nakonec sestupuje po jedenácti letech o patro níž do divize. Přímý postup si naopak vybojoval již v předešlých kolech Prostějov, který čeká v příští sezoně druhá nejvyšší Fotbalová národní liga.

Výsledky 17. kola (30. hraného): Velké Meziříčí - Fastav Zlín B 1:2 (0:1), SK Uničov - Vítkovice 0:2 (0:2), Otrokovice - 1.FC Slovácko B 0:3 (0:1), HS Kroměříž - HFK Olomouc 1:2 (0:0), 1.SK Prostějov - FC Hlučín 2:2 (0:2), MFK Vyškov - HFK Třebíč 4:1 (3:0), Mohelnice - SK Líšeň 1:0 (0:0), MSK Břeclav - Spartak Hulín 1:5 (1:1).

1. Prostějov 29 19 4 6 64:29 61
2. Vítkovice 30 17 6 7 50:32 57
3. Uničov 30 15 6 9 52:32 51
4. Hulín 29 14 9 6 51:34 51
5. Hlučín 29 13 9 7 47:32 48
6. Kroměříž 29 13 5 11 47:48 44
7. Vyškov 29 12 7 10 53:32 43
8. Otrokovice 29 13 4 12 39:41 43