• 0
Suverénní lídr Chrastava mohl oslavovat mistrovský titul už před několika zápasy, druhé Sedmihorky též nemá žádný tým šanci dohnat. O bronzovou příčku v přeboru Libereckého kraje se ovšem stále ještě bojuje. Aktuálně třetí Česká Lípa prohrála v rámci 26. kola se Sedmihorkami 1:3. Fotbalisté Velkých Hamrů, kteří na Lípu ztrácí pouhý bod, naopak přejeli Skalici 4:0. Podívejte se na video.

Domácí hráči České Lípy si byli dobře vědomi, že v případě výhry v rámci 26. kola soutěže nad druhými Sedmihorkami jim třetí místo v tabulce nikdo nevezme. Podle toho vypadal i nástup českolipských fotbalistů, kteří se už po minutě radovali z gólu Jakuba Šimona, který se ocitl zcela sám před hostující brankou.

To bylo ovšem ze strany domácí ofenzivy vše. Sedmihorky naopak ve 20. minutě vyrovnaly po zdařilém přímém kopu Marka Kroupy. Hosty pak do vedení poslal po půlhodině hry dobře umístěnou hlavičkou Patrik Dvořák. Sedmihorky nakonec v druhém poločase přidaly ještě třetí branku a celkově vyhrály poměrem 3:1.

Českolipský trenér Martin Šimon pro domácí web řekl: „Soupeř byl velice kvalitní. Na nás se podepsal pohárový duel, hráči toho měli opravdu dost. Byl to pro nás docela smolný zápas. Kluky ale obdivuji za to, jak se k němu postavili, a chci jim za to poděkovat.“

Velké Hamry, nejvážnější soupeř České Lípy v boji o třetí příčku, přejely na domácím hřišti Skalici jasným výsledkem 4:0 a na třetí celek ztrácí pouhý bod. Druhou a třetí branku zařídili domácí fotbalisté po skvěle vyřešených brejcích, tečku duelu dal ve 40. minutě tvrdou bombou Tomáš Kováčik.

O tom, kdo vybojuje třetí příčku v přeboru Libereckého kraje, se rozhodne v dohrávce 14. kola soutěže.

Výsledky 26. kola (25. hraného): Višňová - Železný Brod 0:1 (0:0), Chrastava - Hejnice 17:2 (7:1), Mšeno - Frýdlant 1:2 (0:0), Doksy - Košťálov 2:1 (0:0), Velké Hamry - Skalice 4:0 (4:0), Lomnice - Bozkov 3:3 (3:0), Česká Lípa - Sedmihorky 1:3 (1:2).

1. TJ Spartak Chrastava 26 25 0 1 128:22 75
2. FK Sedmihorky 25 18 1 6 73:30 55
3. Arsenal Česká Lípa 25 13 3 9 45:38 42
4. FK Velké Hamry 25 12 5 8 62:45 41
5. Jiskra Višňová 25 11 4 10 55:48 37
6. SK Skalice 25 10 4 11 53:56 34
7. TJ Doksy 25 10 4 11 45:51 34
8. Slovan Frýdlant 26 10 4 12 66:74 34