• 0
Na tuhle branku bolevecký fotbalista Michal Bublík jen tak nezapomene. Trefil se skoro z půlky - na hranici kruhu si všiml vyběhnutého gólmana Přeštic a ze 40 metrů ho pohotově přeloboval. Nádherná rána Bolevci na vítězství ve 28. kole přeboru Plzeňského kraje nestačila, nakonec prohrál po penaltách. Podívejte se na video.

Bublíkova paráda se odehrála ve 21. minutě a Bolevec slavil vedení nad favorizovanými Přešticemi. Hosté ale během druhé půle o náskok přišli...

Rychlého protiútoku využil Václav Leckjaks a upravil stav na 1:1. Domácí, kteří ještě bojují o přeborový titul, museli útočit - ztráta bodů nepřipadala v úvahu. K vysněnému vítězství přiblížil Přeštice Jiří Gerstner v 80. minutě.

Jenže fotbalisté aktuálně desátého celku tabulky okamžitě zareagovali. Přesně na hranici vápna rozehrávali volný přímý kop. Michal Pelnář se ujal role exekutora a nechytatelnou dělovkou trefil pravý horní roh brány domácích Přeštic - 2:2.

Utkání dospělo do penaltového rozstřelu, bonusový druhý bod získaly Přeštice.

„Předně bych chtěl pogratulovat Bolevci k předvedenému výkonu. Opět potvrdil, že je týmem, jehož jednoduchý styl hry nám nesedí. Je mi ale líto, že se s blížícím koncem soutěže musím vyjadřovat k výkonu rozhodčích, který dnes nebyl rozhodně dobrý,“ prohlásil kouč domácích Václav Uzlík.

„Jeli jsme sem trochu se strachem, Přešticím se poslední dobou celkem daří. Soupeř na nás vletěl, my to přečkali a sami jsme udeřili. V závěru poločasu jsme velkou šanci zahodili, což vnímám jako zvrat utkání,“ uvedl pro fotbalunas.cz trenér Bolevce Jaroslav Klečka.

„Poté jsme dvakrát po pěkných ránách inkasovali a sami znovu nádhernou střelou vyrovnali. Penalty už byla loterie, která se nám nepovedla. Rozhodčí pískali rovinu, nevím, co se domácím po celý zápas nezamlouvalo,“ dodal kouč hostů.

Výsledky 28. kola: Rozvadov - Chotíkov 5:1 (1:1), Přeštice - Bolevec 3:2 np (2:2), Domažlice B - Luby 2:0 (1:0), Holýšov - Sušice 3:2 (1:1), Zruč - Horšovský Týn 5:2 (3:1), Lhota - Svéradice 3:2 np (2:2), Mýto - Vejpnice 3:4 np (3:3), Rokycany B - Rapid Plzeň 1:7 (1:2).

1. TJ Sušice 28 18 3 3 4 82:30 63
2. TJ Přeštice 28 18 2 4 4 76:27 62
3. TJ Rozvadov 28 18 2 3 5 60:27 61
4. Sokol Lhota 28 10 8 1 9 59:59 47
5. Jiskra Domažlice B 28 14 0 3 11 60:38 45
6. SKP Rapid Sport 27 12 3 3 9 51:41 45
7. FC Chotíkov 1932 28 11 3 4 10 59:58 43
8. FK Svéradice 28 11 4 2 11 48:62 43