• 0
Výsledek 8:3 ve fotbale? To tak běžné není. Přesně takovým netradičním skóre ale skončilo utkání 28. kola přeboru Královéhradeckého kraje mezi Slavií Hradec Králové a Chlumcem nad Cidlinou. Z celkem jedenácti branek padly dvě trefy do vlastní sítě. Podívejte se na video.

Časomíra ukazovala teprve 13. minutu, ale v utkání Slavie Hradec Králové s Chlumcem nad Cidlinou vedli domácí už 2:1.

Skóre otevřel hostující Jakub Hartman, druhou branku pak přidal další hráč Chlumce Jan Vopátek, který ovšem placírku namířil do vlastní sítě. Domácí do vedení pak poslal tvrdou levačkou David Veselý.

Ve druhém poločase tentokrát střelu jednoho z chlumeckých útočníků tečoval do vlastní branky královéhradecký Jan Lán.

Na vlastňáky bylo vyrovnáno, na góly ovšem vedl Hradec a stále další přidával. Domácí fotbalisté nakonec zápas suverénně ovládli vysokým výsledkem 8:3.

K duelu se pro web hradecké Slavie vyjádřil domácí trenér Josef Pleskot: „Utkání přineslo pro diváky atraktivní brankové hody, které jsou ovšem pro trenéry důvodem k zamyšlení. Dařilo se nám více v útočné fázi, branky padaly po vydařených oku lahodících kombinacích. Chválím hráče za překonání mety 49 bodů, což je náš slávistický rekord za dobu působení v krajském přeboru.“

Výsledky 28. kola: Slavia HK - Chlumec n. C. 8:3 (4:2), Jičín - Vysoká 1:0 np (0:0), Kostelec n/O. - RMSK Cidlina 0:2 (0:1), Dobruška - Rychnov n. K. 3:2 np (2:2), Č. Kostelec - Náchod 3:1 (1:1), Provodov - Trutnov B 2:1 (1:0), Broumov - Kratonohy 1:0 np (0:0), Týniště n.O. - Nové Město 2:1 (0:1).

1. Sokol Kratonohy 28 20 6 1 1 85:25 73
2. FK Náchod 28 18 5 3 2 80:22 67
3. RMSK Cidlina Nový Bydžov 29 19 2 0 8 72:30 61
4. FK Vysoká nad Labem 28 15 2 3 8 62:39 52
5. FC Slavia Hradec Králové 28 15 1 4 8 68:38 51
6. SK Jičín 28 12 4 5 7 54:29 49
7. FK Chlumec nad Cidlinou 28 13 2 1 12 78:71 44
8. FK Kostelec nad Orlicí 28 11 3 2 12 47:44 41