• 0
David Batelka si navedl balon na roh velkého vápna, napřáhl se, a technickou střelou trefil přesně vzdálenější horní roh brány. Nádherný gól ale fotbalistům Litvínova v duelu 28. kola divize B s Rakovníkem nepomohl - vedení jim vydrželo pouze 10 minut a nakonec prohráli 1:3. Podívejte se na video.

Takhle se, panečku, otevírá skóre! Běžela teprve druhá minuta utkání, když se hostujícímu Batelkovi povedla fotbalová paráda. Na jeho milimetrově umístěný pokus neměl gólman domácího Rakovníku sebemenší nárok.

Ze strany Litvínova se ovšem diváci podobného momentu už nedočkali. Rakovník vyrovnal ve 12. minutě poté, co nařízený pokutový kop proměnil Stanislav Mařík. Ještě během prvního poločasu domácí zvládli skóre otočit, odražený míč dopravil do sítě Miroslav Verner.

Po přestávce uzavřel na konečných 3:1 Jakub Červenka, jenž po přihrávce mezi obránce upaloval sám na brankáře hostů a nekompromisně zakončil.

Z divize B sestupují čtyři celky, což znamená, že Rakovník ještě nemá klidné spaní. Avšak vítězstvím nad sestupivším Litvínovem udělal podstatný krok k záchraně.

„Na hráčích byla trochu znát nervozita, což umocnil rychle inkasovaný gól po krásné střele. Do toho těžký terén, na kterém kluci až moc klouzali. Na krásu to nebylo bůhví jaké, ale důležité je vítězství. Nyní se musíme připravit na Libiš, abychom získali potřebný bodík k jistotě,“ uvedl pro klubový web trenér Rakovníku Pavel Mareš.

Výsledky 28. kola: Libiš - Lovosice 1:4 (1:1), Kladno - Český Brod 0:2 (0:0), Chomutov - Meteor 3:0 (0:0), Litoměřice - Nymburk 2:0 (0:0), Tatran Rakovník - Litvínov 3:1 (2:1), Vilémov - Louny 2:4 (0:2), Hor. Měcholupy - Úvaly 3:1 (0:1), Neratovice - Souš 1:2 np (0:0).

1. Lovosice 28 18 4 3 3 57:25 65
2. Český Brod 28 14 5 5 4 58:29 57
3. Kladno 28 14 2 6 6 57:31 52
4. Meteor Praha 28 13 4 4 7 55:33 51
5. Libiš 28 15 2 2 9 49:36 51
6. Souš 28 11 5 4 8 41:36 47
7. Neratovice-Byškovice 28 12 2 5 9 41:37 45
8. Rakovník 28 10 5 2 11 39:43 42