• 0
Jedna výhra za 22 utkání a skóre 27:144. Taková byla bilance Kynšperku před 23. kolem přeboru Karlovarského kraje. Outsiderovi probíhajícího ročníku se „podařilo“ zaokrouhlit počet inkasovaných branek na 150 - fotbalisté Karlových Varů totiž zvítězili 6:0. Jakub Diviš dal čtyři ze šesti gólů. Podívejte se na video.

Byla to jednadvacátá prohra Kynšperku v sezoně. Nejhorší tým napříč všemi republikovými přebory za poslední dva zápasy inkasoval osmnáct (!) branek a žádnou nevstřelil. V duelu s Karlovými Vary prohrával od dvacáté minuty, kdy se z penalty trefil Jakub Kolář.

Kynšperk po obdrženém gólu na chvíli zabral a dokonce trefil dvakrát břevno, ale platilo otřepané „nedáš-dostaneš“. Na druhé straně zakončil povedenou akci hostů Diviš a akcie Kynšperku navíc krátce poté rapidně klesly po vyloučení Daniela Packerta.

Oslabení domácí ve druhé půli nestíhali tempo Lokomotivy a dostali ještě čtyři branky. O tři z nich se postaral aktivní Diviš, který tak zaokrouhlil své skóre v tabulce kanonýrů na dvacet zásahů.

„Hra postrádala jakékoliv parametry dobrého a moderního fotbalu. Naštěstí se nám dařilo proměňování šanci, i když jsme vyhrát mohli i mnohem výraznějším rozdílem, v čemž nám zabránil skvělý hostující gólman,“ uvedlpro fotbalunas.cz kouč Karlových Varů Daniel Kopřiva.

Výsledky 23. kola: FC Cheb - Březová 0:3 (0:1), Hvězda Cheb - Chodov 1:0 (1:0), Kynšperk - Loko K. Vary 0:6 (0:2), Král. Poříčí - Mar. Lázně 2:1 np (1:1), Ostrov - Lomnice 4:1 (2:0), N. Sedlo - Nejdek 3:2 (0:1), Toužim - Citice 4:3 (3:1).

1. FK Ostrov 23 18 2 2 1 107:31 60
2. FK Olympie Březová 23 17 1 3 2 107:31 56
3. FC Viktoria Mariánské Lázně 23 15 4 2 2 88:25 55
4. Baník Union Nové Sedlo 23 11 4 0 8 53:44 41
5. FK Nejdek 23 11 1 3 8 62:44 38
6. Baník Královské Poříčí 23 8 4 3 8 61:54 35
7. SK Toužim 23 11 0 2 10 74:68 35
8. FC Cheb 23 11 1 0 11 49:70 35