• 0
O vítězi přeboru Ústeckého kraje je dávno rozhodnuto, postup slaví fotbalisté Štětí. O zbylé příčky tabulky se ovšem stále bojuje, nejvážnějšími kandidáty na konečné druhé místo je Proboštov a Žatec. Třetímu Žatci pomohl k výhře v rámci 27. kola na hřišti posledního Duchcova kuriózní gól, který se jen tak nevidí. Vítězství druhého Proboštova 2:0 zase pečetil vlastní brankou jeden z hráčů domácí Bíliny. Podívejte se na video.

Čtrnáctibodový náskok lídra ze Štětí už nemá v přeboru Ústeckého kraje nikdo šanci dohnat. I tak ovšem celky Proboštova a Žatce sezonu ještě nevzdaly a dál svádí souboj o druhou příčku.

V rámci 27. kola soutěže přivítal poslední Duchcov fotbalisty třetího Žatce. První poločas sice gól nepřinesl, ten druhý ovšem načal po chybném vyběhnutí domácího brankáře Víta Mráze chytrým lobem žatecký Richard Zelinka.

O devět minut později ovšem odpověděl neméně lišáckým přehozením příliš vytaženého brankáře hostů Jindřich Kropáček z Duchcova a bylo vyrovnáno. V 80. minutě dotáhl akci hostů do prázdné branky Vítězslav Hankocy a Žatec podruhé v utkání vedl.

O několik okamžiků později pak byli diváci svědky nejzajímavějšího momentu celého duelu. Před vápnem domácích se dostal k balónu žatecký Petr Klinec. Jeho přízemní rána ze zhruba 25 metrů šla doprostřed branky, gólman Duchcova Mráz nicméně projektil trestuhodně podcenil a balón mu projel mezi nohama.

Střelec kuriózní branky Klinec se na úplný závěr utkání prosadil ještě jednou, a pečetil tak výhru třetího Žatce nad Duchcovem 4:1.

V dalším utkání usiloval o udržení svého postavení druhý Proboštov proti domácí Bílině. Hosté se po půl hodině hry prosadili po tvrdé levačce Martina Sidora. Už o tři minuty později si pak střelu jednoho z hráčů Proboštova do vlastní sítě srazil Jiří Baran, a hosté tak porazili Bílinu 2:0.

Střetnutí Blšan a Štětí bylo kontumováno ve prospěch hostů, bývalý prvoligový celek je na osmém místě.

Výsledky 27. kola: Blšany - Štětí 0:3 kontumačně, Hrobce - Horní Jiřetín 5:2 (3:1), Duchcov - Žatec 1:4 (0:0), Bílina - Proboštov 0:2 (0:2), LoKo Chomutov - Postoloprty 2:1 np (1:1), Krupka - Modrá 1:3 (0:3), Střekov - Neštěmice 2:1 (1:1), Srbice - Modlany 2:1 np (1:1).

1. SK Štětí 27 21 3 0 3 100:32 69
2. TJ Proboštov 27 16 3 1 7 66:36 55
3. FK Slavoj Žatec 27 16 1 2 8 67:49 52
4. SK Hrobce 27 14 2 3 8 102:69 49
5. TJ Krupka 27 16 0 1 10 80:59 49
6. Sokol Srbice 27 14 3 0 10 70:58 48
7. TJ Baník Modlany 27 14 1 3 9 73:58 47
8. FK Chmel Blšany 27 14 0 1 12 72:65 43