TRÁPENÍ. Klay Thompson z Golden State a jeho výmluvný výraz. | foto: AP

Soužení Golden State trvá, basketbalisté Oklahomy jsou výhru od finále

• 99
Basketbalisté Golden State jsou blízko vyřazení z play-off, obhájci titulu by museli vyhrát třikrát za sebou, aby znovu postoupili do finále NBA. Jejich soupeři z Oklahoma City doma s přehledem zvítězili 118:94, v sérii se ujali vedení 3:1 na zápasy a k postupu přes úřadující šampiony jim stačí ještě jednou uspět.

Suverénní vítězové základní části ligy poprvé v sezoně prohráli dvakrát za sebou. Lídrem vítězů byl Russell Westbrook, jenž si připsal triple double za 36 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

Hráči z Oklahomy stejně jako v předchozím utkání předvedli ofenzivní smršť v prvním poločase, tentokrát ve druhé čtvrtině nastříleli 42 bodů a v poločase vedli už 72:53. Klay Thompson ve třetí části dal 19 bodů svého týmu v řadě, přesto se hosté nepřiblížili na menší než šestibodový rozdíl. Thunder zvítězili na doskoky 56:40 a v asistencích 23:15.

„Musíme se otřepat a vrátit do série. Dobrou zprávou je, že ve čtvrtek hrajeme doma. A tam umíme hrát dobře. Musíme vyhrát a dostat soupeře trochu pod tlak,“ řekl trenér Warriors Steve Kerr. Pouze devět týmů v historii NBA dokázalo otočit sérii ze stavu 1:3.

Westbrook nasbíral první triple double v letošním play-off, předtím se mu to v základní části povedlo osmnáctkrát. Ve všech devatenácti případech Oklahoma City zvítězilo.

„Každý zápas hraju, jako by byl poslední. Nezáleží na tom, kdo stojí proti mně. Mojí prací je starat se o svůj tým, nic jiného nedělám,“ řekl sedmadvacetiletý rozehrávač.

Kevin Durant k vítězství přispěl 26 body a 11 doskoky, Serge Ibaka a Andre Roberson přidali po 17 bodech. Základní pětka vítězného týmu nastřílela celkem 107 bodů.

Pět nejhezčích akcí zápasu:

Hosty vedl s 26 body Thompson. Stephen Curry proměnil jen šest střel z 20 pokusů a zůstal na 19 bodech. Draymond Green, který se vyhnul suspendaci za kopnutí Stevena Adamse do rozkroku ve třetím utkání, doskočil 11 míčů, ale dal jen šest bodů a měl stejný počet ztrát.