• 0
Stačilo mu čtvrt hodiny, aby do sítě Frýdlantu nasázel hattrick. Radovan Lokša se v 26. kole divize E nejprve trefil hlavou, poté poslal balon do sítě levačkou a nakonec po kličce gólmanovi zakončil pravou. Fotbalový Nový Jičín tak už o poločase vedl pohodlně 4:0 a náskok do konce zápasu udržel. Podívejte se na video.

Ve 23. minutě dal balon do křídla Leoši Švancerovi, naběhl si do vápna na centr a hlavou se nemýlil. Běžela 28. minuta, Lokša tentokrát míč před zakončením zpracoval a levačkou přidal druhý zásah utkání. O necelých deset minut později měl „odpracováno“ - dlouhý pas za obranu stihl těsně před brankářem a pravačkou ho po kličce poslal do odkryté sítě.

Nový Jičín tím pádem vedl nad Frýdlantem už 4:0, protože krátce po úvodním hvizdu otevřel skóre Ondřej Malina. Jeho spoluhráč Lokša se navíc s dvaceti brankami posunul do čela tabulky střelců. Do konce zápasu se na skóre nic nezměnilo.

„Kluci splnili veškeré technické pokyny, které jsme si řekli před utkáním,“ těšilo Jana Pejšu, trenéra Nového Jičína.

„Hráli jsme odzadu, vyplňovali jsme prostory, nepouštěli jsme soupeře k ohrožení naší branky a naopak jsme sami využívali každou nepřesnost v soupeřově rozehrávce k rychlým protiútokům, které se nám dařilo proměnit,“ dodal Pejša pro fotbalunas.cz.

Výsledky 26. kola: Petrovice - Havířov 3:0 (1:0), Val. Meziříčí - Krnov 1:0 (1:0), Hranice - Slavičín 0:3 (0:0), Rýmařov - Dolní Benešov 4:1 (1:1), Nový Jičín - Frýdlant n.O. 4:0 (4:0), Nové Sady - Velké Karlovice 1:0 (0:0), SFC Opava B - Petřkovice 0:1 (0:1), Brumov - Vsetín 2:0 (0:0).

1. Petřkovice 26 19 1 6 46:21 58
2. Petrovice 26 15 5 6 48:20 50
3. Slavičín 26 13 6 7 41:26 45
4. Nový Jičín 26 12 7 7 39:25 43
5. Valašské Meziříčí 26 13 4 9 40:30 43
6. Nové Sady 26 12 5 9 46:35 41
7. Rýmařov 26 10 6 10 42:36 36
8. Dolní Benešov 26 10 4 12 34:42 34