San Jose dobylo led St. Louis, Hertl s Polákem slaví vyrovnání série

• 5
Poté, co úvodní klání finále Západní konference play-off hokejové NHL ovládl brankář St. Louis Brian Elliott, v odvetě kraloval pro změnu hostující Martin Jones. V úterý pochytal všech 26 střel Blues a byl tak jednou z klíčových postav u výhry San Jose 4:0, po které je stav série vyrovnaný 1:1 na zápasy.

Stejně jako Východní finále mezi Pittsburghem a Tampou Bay je po úvodních dvou zápasech srovnána série i na Západě. Rozhodla o tom úterní výhra hokejistů San Jose 4:0, kterou dali zapomenout na úvodní těsný nezdar 1:2.

Odvetě na ledě St. Louis kralovali kromě bezchybného brankáře Martina Jonese ještě hráči čtvrté formace a elitní přesilovková jednotka Sharks. O dva góly se totiž postarali útočníci Wingels a Zubrus, přičemž dva fauly soupeře ve výhodě potrestal ofenzivní zadák Brent Burns.

Jako první udeřil už ve 3. minutě Tommy Wingels, jenž domácího Briana Elliotta překonal střelou z prostoru mezi kruhy. Podruhé rozvlnil síť za jeho zády v 28. minutě Brent Burns, jemuž v přesilovce připravil palebnou pozici na levém kruhu útočník Joe Pavelski.

V závěru druhé třetiny byli blízko gólu i hráči Blues, střela Troye Brouwera však skončila jen na tyči Jonesovy brány. Právě autor dané akce sehrál smutnou roli u další trefy Sharks, když v 52. minutě z trestné lavice sledoval druhý zásah večera v podání Burnse. U jeho šesté gólové střely v letošním play-off si připsali asistence Patrick Marleau a Logan Couture.

V 55. minutě nastřelil smolař zápasu Brouwer další tyč. Poslední slovo si pak vzal ještě v čase 59:42 při závěrečné hře St. Louis bez brankáře veterán Dainius Zubrus. Prázdnou bránu trefil bekhendem od obranné modré čáry a série se tak přesouvá do San Jose za stavu 1:1.

Domácí mladík Dmitrij Jaškin utkání sledoval jen z pozice nehrajícího náhradníka, české duo San Jose - Tomáš Hertl (17:31, +/-: 0, 1 střela) a Roman Polák (13:48, +1) - nebodovalo.