• 0
Boj o postup do druhé ligy se dramatizuje. Vítkovice sice v duelu 25. kola fotbalové MSFL po velké chybě obránce s Třebíčí prohrávaly, ale skóre třemi brankami otočily a na vedoucí Prostějov už ztrácejí jen dva body. Podívejte se na video.

Už ve čtvrté minutě zápasu se obránce Vítkovic neúspěšně pokusil o malou domů hlavičkou. Na krátkou vzdálenost nedokázal dát balonu patřičnou razanci a chyby využil Dogui Meless Junior, který poslal Třebíč do vedení.

Vítkovice však hnal vpřed příznivý sobotní výsledek z Mohelnice, kde domácí překvapivě porazili vedoucí Prostějov 3:0. Druhý celek tabulky vyrovnal ještě během první půle - po centru z volného přímého kopu se hlavou trefil David Mikula.

Druhý poločas už patřil domácím. V rozmezí 53. a 55. minuty vstřelili dvě branky. Nejprve se na pravém křídle uvolnil Roman Bystrý a zakončil na přední tyč. Poté zvýšil na konečných 3:1 umístěnou střelou z hranice vápna Petr Wojnar.

„Sešlo se toho hodně dohromady - před utkáním s Třebíči jsme vyhráli u prvního, Prostějov den před naším vystoupením znovu zaváhal a my se tak mohli dotáhnout do reálného stavu, že pět kol před koncem je to o jeden zápas na první místo,“ řekl kouč Vítkovic Roman West pro klubový web.

Výsledky 25. kola: HFK Olomouc - Spartak Hulín 1:1 (1:1), SK Líšeň - 1.FC Slovácko B 1:1 (0:0), MFK Vyškov - Otrokovice 0:1 (0:1), Mohelnice - 1.SK Prostějov 3:0 (2:0), HS Kroměříž - SK Uničov 1:0 (0:0), Velké Meziříčí - MSK Břeclav 2:0 (1:0), Fastav Zlín B - FC Hlučín 1:0 (1:0), Vítkovice - HFK Třebíč 3:1 (1:1).

1. Prostějov 25 16 4 5 54:24 52
2. Vítkovice 25 15 5 5 46:29 50
3. Uničov 25 13 5 7 42:23 44
4. Kroměříž 25 13 3 9 43:37 42
5. Hulín 25 11 8 6 38:28 41
6. Hlučín 25 10 8 7 38:28 38
7. Vyškov 25 10 7 8 43:27 37
8. Zlín B 25 10 7 8 36:37 37