• 0
Ve Štěchovicích měl být za hvězdu, po třech letech však musel za podivných okolností odejít. Brankář Radek Sňozík uklouzl při výkopu a „věnoval“ hráčům Viktorie Žižkov v 91. minutě branku na 3:2. Den po zápase 28. kola fotbalové ČFL klub po vzájemné dohodě opustil. Podívejte se na video.

„Je pravda, že vedení nebylo spokojené s posledními výsledky. Ne, že bychom vinili jen Radka, ale očekávali jsme od něj lepší výkony. Takže jsme se dohodli, že to ukončíme,“ řekl iDNES.cz v nedávném rozhovoru trenér Štěchovic Zbyněk Busta (o celé kauze jsme psali zde).

Zkušený čtyřicetiletý brankář, který dlouhé roky chytal ligu za Příbram a Bohemians, předvedl zásadní minelu za nerozhodného stavu v nastaveném čase: při pokusu o výkop podklouzl, trefil protihráče a balon se odrazil k Tomáši Dočekalovi, jenž v nelehké pozici trefil odkrytou branku.

Viktoria Žižkov tím pádem zvítězila 3:2 a zůstává ve hře o postup do vyšší soutěže. Pražané přitom v zápase prohrávali, v prvním poločase se dvakrát prosadil domácí Stanislav Hřebeček. Ještě do přestávky snížil Dočekal, na kterého ve druhé půli navázal vyrovnávací trefou Václav Klán. Když se zdálo, že duel spěje k remíze, přišla Sňozíkova hrubka.

„Byla to chyba, ale kdyby to byl záměr, tak je Radek génius. Nešťastná náhoda,“ odmítl spekulace o „prodaném“ zápase trenér Busta. Přesto Sňozík, jenž ve Štěchovicích zastával i funkci asistenta trenéra, klub ze dne na den opustil.

Výsledky 28. kola: MFK Chrudim - Most 5:0 (3:0), Tachov - Vltavín 2:1 (2:1), Domažlice - Písek 3:2 np (2:2), Dobrovice - Jirny 1:2 (1:1), Benešov - Brozany 2:1 np (1:1), Štěchovice - Viktoria Žižkov 2:3 (2:1), Čáslav - Převýšov 2:1 (1:0), Zápy - MAS Táborsko B 4:2 (2:1), Benátky - Králův Dvůr 2:4 (0:3).

Poznámka: Mostu bylo odečteno 6 bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.

1. Chrudim 29 20 2 2 5 68:26 66
2. Zápy 29 18 4 2 5 54:29 64
3. Jirny 29 19 2 3 5 53:35 64
4. Žižkov 29 18 1 5 5 65:27 61
5. Loko Vltavín 28 16 2 5 5 63:32 57
6. Domažlice 29 15 4 2 8 53:40 55
7. Písek 29 14 3 4 8 46:37 52
8. Králův Dvůr 28 10 7 2 9 38:34 46