• 0
Šlágr třetích Morkovic a druhého Provodova byl na programu 19. kola přeboru Zlínského kraje. Utkání řídili od začátku především hostující fotbalisté, kteří duel nakonec ovládli poměrem 3:1. Diváci mohli vidět krásnou kombinaci či náramnou dělovku nejlepšího střelce soutěže Matěje Veleva, který se pod výhru podepsal dvěma brankami. Podívejte se na video.

Naběhl si na střed vápna, našel si ideální pozici a levačkou napálil míč přímo k tyči. Nejlepší střelec přeboru Zlínského kraje Matěj Velev z Provodova otevřel skóre utkání v Morkovicích.

„V prvním poločase jsme podali ustrašený výkon, až jsem svůj tým nepoznával. Říkali jsme si, že na kvalitní hráče Provodova bude platit jen pohyb, ale ten v naší hře nebyl,“ uvedl trenér Morkovic Radomír Barnet pro fotbalunas.cz.

I druhý poločas patřil Velevovi. Útočník si znovu do ideálních prostor skvěle naběhl v 62. minutě, kdy se dostal ke zblokované střele a zblízka tentokrát pravačkou upravil na 2:0.

Domácím se podařilo snížit, když si na roh nejvýše naskočil morkovický Dominik Síleš. Hosté ovšem v 85. minutě předvedli parádní kombinaci, na jejímž konci stál Michal Hlavňovský, který gólovou střelu ještě stačil otřít o tyč.

Provodov vyhrál suverénně 3:1, což potvrzují i slova domácího trenéra Barneta: „Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale Provodov má opravdu silný tým a vyhrál zaslouženě.“

Výsledky 19. kola: Štítná n.Vláří - Slušovice 2:1 (1:0), Baťov 1930 - Boršice 3:2 np (2:2), Holešov - Rožnov p.R. 3:1 (1:0), Morkovice - Provodov 1:3 (0:1), Bystřice p.H. - Napajedla 1:0 np (0:0), Luhačovice - Chropyně 2:0 (2:0), Fryšták - Vigantice 2:0 (1:0).

1. SFK ELKO Holešov 19 12 4 1 2 56:31 45
2. FC RAK Provodov 19 12 2 1 4 62:28 41
3. FC Morkovice 19 10 2 0 7 41:35 34
4. FC Rožnov pod Radhoštěm 19 9 3 0 7 37:24 33
5. FC Fryšták 19 10 0 3 6 26:24 33
6. SK Boršice 19 9 1 3 6 44:32 32
7. FK Luhačovice 19 6 4 2 7 32:37 28
8. SK Baťov 1930 19 7 1 4 7 34:29 27