• 0
Odehrál 151 ligových utkání a zkusil si i angažmá v Turecku. Karel Kroupa je nyní oporou Prostějova v MSFL - v rámci 24. kola pomohl hattrickem k vysoké výhře 6:0 nad Velkým Meziříčím. Šest gólů dala i Kroměříž, která deklasovala Břeclav 6:1. Podívejte se na video.

Brněnský odchovanec a syn slavného střelce Zbrojovky - to je Karel Kroupa, jenž v první lize nastřílel 20 branek. Nyní je zkušený forvard oporou třetiligového Prostějova, který doma přivítal Velké Meziříčí.

Lídra MSFL poslal Kroupa do vedení už v desáté minutě, když proměnil nařízený pokutový kop. Stejným způsobem přidal i svůj druhý gól v zápase. Ještě do přestávky vedl Prostějov dokonce 4:0 - jednu z branek zařídil taktéž odchovanec brněnského fotbalu Martin Sus po Kroupově pasu.

Právě přihrávající útočník přidal ve druhé půli ještě jeden zásah a zkompletoval hattrick. Na 6:0 uzavřel tři minuty před koncem Tomáš Machálek střelou zpoza vápna.

„Bylo důležité, že jsme zvládli to, co jsme chtěli. Samozřejmě zase může někdo zpochybňovat, že jsme rozhodující náskok získali z pokutových kopů, ale dnes jsme šli vítězství aktivně naproti,“ řekl pro klubový web spokojený trenér Prostějova Roman Popelka.

Ve středu 4. května se hrálo vložené třicáté kolo, v němž Prostějov na dobrý výkon nenavázal a ve šlágru podlehl druhým Vítkovicím 1:2.

Výsledky 24. kola (23. hraného): Spartak Hulín - Fastav Zlín B 3:1 (1:0), MSK Břeclav - HS Kroměříž 1:6 (1:3), 1.SK Prostějov - Velké Meziříčí 6:0 (4:0), FC Hlučín - SK Líšeň 2:0 (1:0), Vítkovice - HFK Olomouc 2:0 (1:0), HFK Třebíč - SK Uničov 1:1 (0:0), 1.FC Slovácko B - MFK Vyškov 0:2 (0:1), Otrokovice - Mohelnice 1:0 (1:0).

1. Prostějov 24 16 4 4 54:21 52
2. Vítkovice 24 14 5 5 43:28 47
3. Uničov 24 13 5 6 42:22 44
4. Hulín 24 11 7 6 37:27 40
5. Kroměříž 24 12 3 9 42:37 39
6. Hlučín 24 10 8 6 38:27 38
7. Vyškov 24 10 7 7 43:26 37
8. Zlín B 24 9 7 8 35:37 34