• 0
Je mistrem Evropy v kategorii U-21, s Baníkem Ostrava slavil titul. Nyní hraje někdejší ligový fotbalista Libor Žůrek za Kozlovice v divizi D. Během 24. kola vstřelil do sítě Pelhřimova dvě branky - tu první levačkou pod břevno, druhou po sebevědomém úprku obránci a chladnokrevném zakončení. Podívejte se na video.

V nejvyšší soutěži Žůrek odehrál 234 utkání a soupeřům nasázel 33 gólů. Většinu kariéry strávil v ostravském Baníku, krátce působil ve Zlíně a mihl se ve Viktorii Plzeň. Prošel mládežnickými reprezentačními výběry od U-15 po U-21.

Nyní kope šestatřicetiletý ofenzivní hráč v Kozlovicích, kterým pomohl k vysokému vítězství 4:0 nad Pelhřimovem. Právě on otevřel už ve 14. minutě utkání skóre, když ve vápně zpracoval přihrávku a levačkou zavěsil balon pod břevno.

Po hodině hry zvyšovaly Kozlovice na 2:0, na centr z rohového kopu si na přední tyč naběhl Pavel Krejčíř a nedal gólmanovi Pelhřimova šanci. Zbylé dvě trefy padly v závěrečných deseti minutách.

Tu první zaznamenal Adam Galetka, jenž přesnou hlavičkou proměnil přihrávku z pravé strany. Poslední slovo v jednoznačném zápase měl exligista Žůrek - pár vteřin před posledním hvizdem převzal balon na půli soupeře, zvládl sprinterský souboj s obráncem a chladnokrevným obstřelem uzavřel na konečných 4:0.

Kozlovice tak svého soupeře přeskočily v tabulce, ze sedmého místa ztrácejí na vedoucí Hodonín šest bodů.

Výsledky 24. kola (23. hraného): Bystřice n.P. - Hodonín 2:4 (0:0), Blansko - Uherský Brod 0:1 (0:0), Rosice - Ždírec n.D. 4:0 (3:0), Přerov - Šumperk 1:2 (1:1), Tasovice - Havlíčkův Brod 1:1 (0:0), Kozlovice - Pelhřimov 4:0 (1:0), Vrchovina - Stará Říše 2:1 (0:1), Slavoj Polná - Žďár n.Sázavou 2:0 (1:0).

1. Hodonín 23 11 6 6 48:34 39
2. Tasovice 23 10 9 4 36:24 39
3. Polná 23 11 6 6 33:32 39
4. Blansko 23 10 7 6 36:27 37
5. Uherský Brod 23 11 4 8 31:30 37
6. Stará Říše 23 10 5 8 39:29 35
7. Kozlovice 23 8 9 6 40:29 33
8. Pelhřimov 23 10 2 11 29:38 32