• 0
Že vám jméno Štěpán Maryška nic neříká? Nejlepší střelec přeboru Středočeského kraje válí v posledních utkáních nebývalým způsobem. V minulých třech kláních zvládl v dresu Dobříše vždy hattrick. Naposledy odnesli jeho řádění v rámci 22. kola fotbalisté Lhoty, kteří nakonec Dobříši doma podlehli 1:4. Podívejte se na video.

„V prvních jarních kolech se mi nedařilo. Jednou tam padne všechno a podruhé to nejde, i kdybyste se zbláznil. Ale teď mi to konečně začalo vycházet a doufám, že to bude pokračovat,“ uvedl pro kladenskydenik.cz Štěpán Maryška.

Nejlepší střelec přeboru Středočeského kraje totiž držel pět jarních kol střelecký půst. Dařit se příbramskému odchovanci začalo až v utkání se Sázavou, kdy zaznamenal tři branky.

V utkání Lhoty proti Dobříši to byl právě Maryška, kdo už ve 4. minutě ukázal nejpohotovější reakce ve vápně a otevřel skóre. Do přestávky se za hosty trefil ještě Robert Talůžek.

I druhý poločas patřil Maryškovi. V 59. minutě si hostující útočník dobře naběhl na kolmici, pohybem přelstil brankáře Lhoty a skóroval.

Domácí čtyři minuty před koncem snížili, poslední slovo měl ovšem opět Maryška. Tvrdou střelou z vápna na úplném konci svým třetím hattrickem v řadě uzavřel utkání. Nejlepší střelec soutěže po zápasu dodal: „Nějakou pokutu tam za to máme, ale většinou je to tak, že mi to kluci odpouštějí.“

Výsledky 22. kola: Jíloviště - Mnich. Hradiště 0:1 (0:0), ČLU Beroun - Tuchlovice 2:3 (0:2), Ostrá - Rejšice 1:0 (0:0), Sázava - Poříčí n/S. 2:3 (0:1), Lhota - Dobříš 1:4 (0:2), Vraný - Velvary 2:3 (1:2), SK Rakovník - Vykáň 3:0 (2:0), Hostouň - Semice 2:1 (2:0).

1. Sportovní sdružení Ostrá 22 14 3 2 3 47:23 50
2. Sokol Hostouň 22 14 3 2 3 49:30 50
3. Slovan Velvary 22 13 3 1 5 56:30 46
4. SK Posázavan Poříčí n.Sáz. 22 11 1 7 3 38:31 42
5. MFK Dobříš 22 12 2 0 8 57:43 40
6. Čechie Vykáň 22 12 0 2 8 42:41 38
7. Mnichovohradišťský SK 22 10 2 1 9 33:28 35
8. Český lev-Union Beroun 22 11 0 1 10 45:31 34