Fandové to profesionálům natřeli. Amatérskou tvorbu jim lze závidět

  • 27
Komunitní tvorba dokazuje, že staré hry mohou díky modifikacím vypadat aktuálně i řadu let po vydání. Nutno však dodat, že v případě titulu The Elder Scrolls V: Skyrim není dosažení obdobných výsledků triviální.

Skyrim totiž využívá modulárního systému modifikací, ve kterém jednotlivé komunitní projekty lze kombinovat. Pro oslnivé výjevy je tak mnohdy třeba spojit i tucty modifikací.

Některá vývojářská studia přitom nástroje pro komunitní tvorbu vydávat odmítají. Tvrdí totiž, že je dnes práce na hrách tak komplexní, že by amatéři neměli šanci se orientovat.

Právě neoficiální tvorba pro Skyrim je přitom jednou ze vzorných ukázek opaku. Dokazuje to například Španěl Javier, vystupující pod přezdívkou Unreal. Ten má z típání působivých obrázků hobby a jen ze Skyrimu jich zveřejnil již 1 884. Čas navíc tráví také nahráváním vizuálně oslnivých videí ze hry.

Na svém webu Asot.es proto uvádí seznam modifikací, které pro grafickou modernizaci Skyrimu používá nejčastěji. A soupis čítá okolo dvou set položek.

Pro maximální efekt však autor před vyfocením každé obrazovky volí odlišné kombinace. Docílit obdobně pohledné hry při běžném hraní proto může vyžadovat značné úsilí.

Jevierovo on-line album zahrnuje také momenty z řady dalších her. Například z projektů jako The Vanishing of Ethan Carter, Dying Light či Bloodborne. A záznamy z různých titulů nechybí ani na jeho YouTube kanálu.