Nenávidím neúspěch, přiznal Leoš Mareš, televizní Bojovník roku

Jako první u nás - a podle producenta jeho projektu dokonce první ve střední Evropě - si Leoš Mareš zkusil žánr late night show. Tedy pořad, který se vysílá každý den v noci a v němž moderátor s hosty komentuje aktuální události čtyřiadvaceti hodin.

Show Leoše Mareše sice dlouho nevydržela, nicméně i pokus se cení. Proto se Leoš Mareš stal hostem videochatu iDNES.cz, v jehož závěru dostal cenu Bojovník roku.

„Cítil jsem zadostiučinění, ale zároveň pod slovem bojovník vidím někoho, kdo se snaží a neuspěje. Nenávidím neúspěch, snažím se mu vyhnout, ale uvědomuji si, že co tě nezabije, to tě posílí. I díky neúspěchu jsem na své cestě za svým snem posunul,“ řekl host videochatu, který se konal ve studiu Óčko na scéně pořadu Mixxxer show.

Mareš, který zítra slaví čtyřicátiny, přiznal, že kolem svého pořadu zažíval detektivku.

„Loňský rok byl pro mě zajímavý, moderoval jsem ceny Anděl, tančil jsem ve StarDance a do toho přišla nabídka na late night show. Najali jsme tým lidí, původně pro televizi Mňam, a měli jsme pocit, že máme finanční zázemí, že se bude hodnotit jen kvalita. Načež dva dny před startem přišel producent s informací, že budeme na Primě. A museli jsme řešit úplně jiné věci,“ shrnul historii.

„Zpětně přiznávám, že kvalita byla zprvu diskutabilní. Ale točili jsme čtyři díly týdně a učili jsme se na koleně, za dva měsíce jsme se posunuli,“ vyprávěl Mareš. Na otázku čtenáře, zda český trh není pro takový typ pořadu příliš malý, odpověděl, že si to původně také myslel.

„Ale producent nás přesvědčil, načež jsme se ocitli v začarovaném kruhu. Zatímco se jednalo o přesunu do lepších časů, docházely produkci peníze,“ přiznal Mareš. „A když šéf televize Mňam chtěl od Primy finanční injekci, Prima mu řekla - To jsme si nedomluvili.“

Prima neposlala peníze, producent jí na oplátku neposlal další díl - a tím vlastně pořad skončil. „Jako když máš vyprodaný koncert Lucie, ale zjistíš, že zisk z lístků náklady nepokryje, tak další neuděláš. To bylo neřešitelné,“ popsal Mareš svůj boj. Vysvětlil také rozdíl mezi jeho show a pořady Jana Krause či Karla Šípa, které se vysílají jen jednou týdně. „Sice jsme vysílali chvilku, ale natočili jsme 37 epizod,“ spočítal.

Nabídky z jiných televizí sice přišly, ale měly vždy háček. Třeba vysílat ve čtvrt na osm večer, což je na „pozdní noční show“ příliš brzy. „Byli jsme z vrcholku osmitisícovky zahnáni vlivem zhoršeného počasí zpět do základního tábora, kde setrváváme a čekáme, že znovu vyrazíme. Jsme stále připraveni, i když se to třeba nikdy nestane,“ potvrdil Mareš, že se nevzdal. Rozhodně už nechce jít do náročného projektu tak narychlo.

O změně svého moderátorského stylu Mareš neuvažuje. „My jsme se show Jimmyho Fallona neinspirovali, my ji ukradli. Se vším všudy, jen s tím rozdílem, že on je prostě lepší. To není výmluva. Tak to vždycky dopadne, když se u nás měříme se světovými velikány, a je to logické,“ srovnal televizní branži se sportem. K politickým otázkám řekl, že „složité otázky nemají jednoduchá řešení, proto se k nim nevyjadřuji“. Navíc zažertoval, že prý těžko snáší, když s ním v diskusi někdo nesouhlasí.