Samardo Samuels (vpravo) z FC Barcelona v podkošovém souboji s Chrisem Singletonem z Lokomotivu Kubáň Krasnodar. | foto: Profimedia.cz

Série pokračuje. Barcelona dotáhla trápení s Kubání jen do prodloužení

• 12
O posledním semifinalistovi Euroligy basketbalistů rozhodne až pátý duel. FC Barcelona s Tomášem Satoranským v základní sestavě totiž doma prohrála 80:92 po prodloužení s Lokomotivem Kubáň Krasnodar, který tak srovnal sérii na 2:2. Rozhodující duel se hraje v úterý v Rusku.

Katalánci toužili sérii ukončit doma, jenže většinu utkání dotahovali vedení ruského celku. Ten po dvou předchozích jasných prohrách zabral a dělal vše pro prodloužení série. Proti však byl Satoranský, který s deseti body a pěti doskoky znovu patřil mezi klíčové postavy Barcelony.

Drama vyvrcholilo tři sekundy před koncem normální hrací doby, kdy Juan Carlos Navarro k radosti zaplněné haly Palau Blaugrana srovnal na 76:76 a poslal duel do prodloužení.

V něm však už opět kraloval Krasnodar a nedal Barceloně sebemenší šanci, když v nastavené pětiminutovce soupeře přehrál 16:4.

Hvězdou utkání byl Anthony Randolph, který do koše Barcelony nasázel 28 bodů, z toho 10 v prodloužení, a přidal sedm doskoků. Španělský reprezentant ve službách ruského týmu Victor Claver přidal 17 bodů a deset doskoků, Malcolm Delaney se blýskl 15 body, sedmi doskoky a sedmi asistencemi.

Domácí celek se pokoušel probudit legendární střelec Navarro, který stihl 19 bodů, chorvatský pivot Ante Tomič dodal 18 bodů.

Euroliga basketbalistů, čtvrtfinále play-off

4. zápas

FC Barcelona - Kubáň Krasnodar 80:92 po prodl. (za domácí Satoranský 10 bodů, 5 doskoků, 2 asistence), stav série 2:2.