• 0
První dva týmy přeboru Zlínského kraje zvítězily v rámci 17. kola soutěže vysokými výsledky. Lídr Holešov ovládl domácí zápas s posledním celkem tabulky ze Slušovic jasně 6:2. V dalším klání pak musel Provodov obracet utkání na hřišti Bystřice pod Hostýnem, což se mu podařilo a druhý tým soutěže nakonec vyhrál 4:1. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty se podívejte na videu.

Už od začátku utkání mezi prvním Holešovem a posledními Slušovicemi bylo jasné, kdo je v duelu favoritem. Hned ve 4. minutě otevřel skóre duelu domácí Jakub Chudárek. Když pak penaltu proměnil Milan Roubalík, Holešov vedl po půlhodině hry 2:0. Do přestávky se ovšem stačili prosadit i hostující fotbalisté, na rozdíl jediné branky snížil v 41. minutě Ondřej Povolný.

Lídr zlínského přeboru měl ovšem po celou dobu zápas pevně v rukou. Postupně domácí fanoušky rozjásali Josef Křenek, Roman Pumprla a Jan Barták.

V 85. minutě se ke standardní situaci postavil slušovický Tomáš Zbranek a krásnou střelou do horního rohu domácí branky zařídil druhý gól hostů. V poslední minutě se ovšem podruhé v zápase prosadil Pumprla a uzavřel tak zápas, v němž Holešov porazil Slušovice jasně 6:2.

V dalším zápase kola se představil hlavní pronásledovatel lídra Provodov na hřišti Bystřice pod Hostýnem. A překvapivě právě domácí slavili gól jako první, v 36. minutě se trefil záložník David Ondroušek.

Hostující fotbalisté s obratem příliš neotáleli, ještě do přestávky během dvou minut otočili nepříznivý stav díky brankám Huťky a Veleva. Provodov se i ve druhém dějství prosadil dvakrát a na konci zápasu tak mohl oslavit výhru 4:1.

Výsledky 17. kola: Baťov 1930 - Vigantice 0:1 np (0:0), Holešov - Slušovice 6:2 (2:1), Morkovice - Chropyně 3:2 (3:0), Bystřice p.H. - Provodov 1:4 (1:2), Napajedla - Boršice 2:1 (2:1), Luhačovice - Štítná n.Vláří 3:2 (0:0), Fryšták - Rožnov p.R. 1:0 (0:0).

1. SFK ELKO Holešov 17 10 4 1 2 48:27 39
2. FC RAK Provodov 17 10 2 1 4 54:27 35
3. FC Rožnov pod Radhoštěm 17 9 2 0 6 34:19 31
4. FC Morkovice 17 9 2 0 6 35:31 31
5. FC Fryšták 17 9 0 3 5 23:20 30
6. SK Boršice 17 8 1 2 6 40:29 28
7. FK Vigantice 17 6 3 3 5 23:23 27
8. SK Baťov 1930 17 7 0 4 6 32:22 25