• 1
Čekalo se, že druhý Ostrov s posledním Kynšperkem „zamete“. Ale že mu každý poločas nasází 8 branek a celkově zvítězí 16:0, netipoval zřejmě nikdo. V utkání 17. kola fotbalového přeboru Karlovarského kraje zářili Milan Novotný a Patrik Luksch, kteří vstřelili pět, respektive čtyři góly. Na kanonádu se podívejte ve videu.

Karlovarský přebor je od začátku sezony hodně bohatý na góly. Ale šestnáct branek za jedno utkání je i v této soutěži rarita. Spoustu přídělů schytával právě beznadějně poslední Kynšperk, jenž zatím zaznamenal jedinou výhru a jednu porážku na penalty.

Ostrov, před sedmnáctým kolem o skóre druhý, neměl s outsiderem krajského přeboru sebemenší slitování. Milan Novotný zkompletoval hattrick už za 21 minut - první trefu dal po pěkné přihrávce do uličky, poté dorazil neproměněnou penaltu a gól číslo tři vstřelil po sebevědomé kličce brankáři.

Tři branky stihl za první poločas i Patrik Luksch a skóre domácích se před přestávkou zastavilo na vysokém čísle 8. Že byl zápas de facto rozhodnut a Ostrov se nemusel nikam hnát? Ale kdeže...

I ve druhém dějství totiž padlo osm gólů. A všechny do sítě Kynšperku. Například desátá branka v utkání padla už v 54. minutě - Jan Liška napřáhl na hranici vápna a přízemní střelou k pravé tyči překonal gólmana hostů. Ostrov během jednostranně probíhajícího duelu proměnil tři penalty a jednu z nich dokonce kopal brankář Michal Sütto.

17. kolo: Ostrov - Kynšperk 16:0.

Poznámka: Započítány jsou pouze zápasy, v nichž jeden z týmů vstřelil alespoň osm gólů.

„Samozřejmě to bylo od začátku jednoznačné utkání. Věděli jsme, že přijede poslední tým tabulky, který dost vysoko prohrává. Od první minuty se soupeř bránil, byl pod tlakem a branky padaly jedna za druhou. Chodili jsme i čtyři na jednoho. Kynšperk přijel v dost mladé sestavě a jde vidět, že jsou na tom špatně,“ komentoval vysokou výhru pro fotbalunas.cz trenér Ostrova Ivan Filip.

Nadílka do sítě posledního Kynšperku navíc Ostrovu pomohla na první místo, neboť Mariánské Lázně zvítězily nad Citicemi až na penalty a tudíž získaly jen dva body.

Výsledky 17. kola: FC Cheb - Chodov 4:3 np (3:3), Citice - Mar. Lázně 1:2 np (1:1), Lomnice - Březová 1:4 (0:1), Ostrov - Kynšperk 16:0 (8:0), N. Sedlo - Král. Poříčí 1:2 (1:1), Nejdek - Loko K. Vary 5:1 (1:0), Toužim - Hvězda Cheb 3:1 (1:0).

1. FK Ostrov 17 14 1 1 1 85:22 45
2. FC Viktoria Mariánské Lázně 17 13 2 1 1 66:16 44
3. FK Olympie Březová 17 14 0 1 2 89:20 43
4. FK Nejdek 17 9 1 3 4 45:32 32
5. Baník Union Nové Sedlo 17 8 2 0 7 40:33 28
6. FC Cheb 17 8 1 0 8 37:54 26
7. SK Toužim 17 8 0 1 8 57:45 25
8. Baník Královské Poříčí 17 6 2 2 7 46:45 24