• 0
Souboj dvou nováčků pražského přeboru viděli diváci v Braníku. V rámci 21. kola tam přijel poslední tým tabulky ze Stodůlek. Po půl hodině vyrovnané hry udeřili domácí fotbalisté a potvrdili tak roli favorita. Zápas nakonec skončil jasnou výhrou domácího Braníku 5:0. Podívejte se na video.

Na začátku sezony stály týmy Braníku a Stodůlek po postupu z nižší soutěže na stejné startovní čáře. Každý z celků ovšem prožívá nováčkovskou sezonu zcela rozdílně. Domácí Braník se na jaře rozjel, stoupá tabulkou a aktuálně mu ze sedmé pozice chybí šest bodů na třetí Třeboradice. To hosté ze Stodůlek řeší opačné problémy, s nejhorším skóre ligy jsou jasně poslední.

„Individuální chyby, které v zápase děláme, se časem projeví. Půl hodiny jsme drželi nerozhodný stav. Pak ale přišel rohový kop soupeře, z nějž jsme inkasovali,“ uvedl pro fotbalpraha.cz trenér hostujících Stodůlek Vít Horešovský.

Braník poslal do vedení nejlepší střelec týmu Adam Trávník, pro něhož to byl už desátý přesný zásah sezony. Gól do šatny přidal do sítě Stodůlek domácí Jakub Pekárek.

Domácí ovšem hráli už od 38. minuty utkání v deseti, červenou kartu obdržel Jan Kučera. „Měli vyloučeného hráče, takže jsme cítili, že ta šance ještě může přijít. Bohužel nás ale poté zlomilo vyloučení a následná penalta. A tím pro nás vlastně zápas skončil,“ zhodnotil klíčové momenty utkání obránce Stodůlek Dominik Petko.

Po „srovnání“ počtu hráčů na hřišti Braník přidal mezi 59. a 64. minutou dvě branky. Pět minut před koncem se pak na konečných 5:0 trefil Štěpán Kryštof.

Braník jasně přejel hosty ze Stodůlek, ti tak marně dál čekají na druhou výhru v sezoně.

ABC Braník - Stodůlky 5:0 (2:0)

Branky: 34. Trávník Adam, 45. Pekárek Jakub, 59. Cvrček Milan (pen.), 64. Mráz Matěj, 85. Kryštof Štěpán

Ostatní výsledky 21. kola: Zličín - Motorlet Praha B 3:2 (1:1), Union Vršovice - Uhelné sklady 0:1 (0:0), Bohemians - Admira Praha B 1:1 (0:0), FC Háje - ČAFC Praha 4:1 (2:1), Královice - Zbraslav 3:0 (2:0), Př. Kopanina - Střešovice 1911 1:1 (0:1), Cholupice - Třeboradice 2:1 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 21 14 4 3 58:20 46
2. Sokol Královice 21 12 6 3 57:34 42
3. SK Třeboradice 21 12 2 7 51:36 38
4. Bohemians Praha 21 11 5 5 44:34 38
5. SK Zbraslav 21 10 6 5 48:28 36
6. FK Admira Praha B 21 9 6 6 50:40 33
7. ABC Braník 21 10 2 9 35:37 32
8. Sokol Cholupice 21 10 2 9 47:50 32