• 0
Slatiňany i po 20. kole přeboru Pardubického kraje opanují první místo tabulky. Dopomohla jim k tomu výhra 2:0 na hřišti předposledního Žamberka. O nejvyšší příděl kola se postarali fotbalisté České Třebové, kteří venku i díky hattricku Patrika Urbance nadělili rezervě Letohradu čtyři branky. Podívejte se na video.

Slatiňany mají ve svém kádru nejlepšího střelce soutěže Jiřího Kopeckého. A právě tento útočník obstaral i první branku v duelu na hřišti Žamberka, když uklidil přihrávku na hranici malého vápna za záda domácího brankáře Štěpána Martinovského. Byla to už jeho 29. trefa v sezoně.

V 89. minutě viděl za tvrdý skluz červenou kartu hostující Matěj Slováček. Domácí ovšem početní výhodu nevyužili a dokonce už o minutu později v zápase podruhé inkasovali. Brejk dobře vyřešil Jan Koblasa a pečetil výhru lídra na konečných 2:0.

Suverénně nejhorším týmem soutěže je i nadále rezerva Letohradu. Fotbalisté posledního celku získali v předešlých 19 zápasech pouhých sedm bodů. A nijak se tento stav nezměnil ani po 20. kole soutěže.

Do Letohradu přijel tým České Třebové, jenž domácím vstřelil čtyři branky. Nejvíce se v utkání zaskvěl Patrik Urbanec, který dal hattrick. Domácí Letohrad alespoň v 80. minutě kosmeticky snížil, ale nakonec s Českou Třebovou prohrál 1:4.

Výsledky 20. kola: Pardubice B - Třemošnice 2:1 (1:0), Přelouč - Holice 1:3 (1:1), Žamberk - Slatiňany 0:2 (0:1), Letohrad B - Česká Třebová 1:4 (0:2), Polička - MFK Chrudim B 0:3 (0:1), Svitavy - Choceň 3:0 (0:0), Moravany - Lanškroun 1:0 (0:0), Hlinsko - M. Třebová 2:3 np (2:2).

1. SK Spartak Slatiňany 20 13 3 1 3 53:20 46
2. SK Holice 20 13 3 0 4 60:28 45
3. FK Pardubice B 20 14 1 1 4 56:27 45
4. MFK Chrudim B 20 12 2 2 4 43:26 42
5. TJ Svitavy 20 11 1 2 6 47:31 37
6. FK Agria Choceň 20 11 1 2 6 30:21 37
7. Sportovní kluby Polička 20 10 1 1 8 31:32 33
8. FK Česká Třebová 19 8 3 2 6 29:26 32