Štěstí jsme si vybrali dřív, uznal Frýdek. Od Soldada dostal dva lokty

• 31
Na nezvyklé pozici levého stopera zápas odjezdil, odbojoval, rány rozdal i schytal. Na postup to nestačilo, na potlesk od fanoušků ano. Proto měl sparťanský univerzál Martin Frýdek po porážce 2:4 s Villarrealem ve čtvrtfinále Evropské ligy smíšené pocity.

„Odehráli jsme slušný zápas, vytvořili jsme si spoustu gólovek. Villarreal měl v první půli tři střely a dal z nich tři góly, ale to k fotbalu prostě patří,“ vydechl zklamaně. „Štěstí jsme si vybrali dřív, na Laziu, i s Krasnodarem. Tam jsme v první půli přežili velké šance. Teď se nám to vrátilo.“

Plány vám naboural už rychlý úvodní gól.
Když prohráváte v páté minutě 0:1 a do poločasu je to o tři góly, tak to není jednoduché. Ale říkali jsme, že odejdeme se ctí, což se nám povedlo.

Zaskočilo vás, že vás Villarreal po prvním gólu nechal hrát?
Zaskočilo... Asi jsme čekali trochu jiný zápas než ve Villarrealu. I my jsme hráli jinak - dařilo se nám kombinovat. Věděli jsme, co hrát, podle toho to vypadalo. Dařilo se nám, byli jsme silní na balonu.

V padesáté minutě to vypadalo hodně špatně, pak jste se znovu dostali do tempa a dali dva góly. Nakopli vás i diváci, kteří pořád fandili?
Asi to bylo i tím, hnali nás dopředu. V poločase jsme si říkali, že si to jdeme ještě užít, bohužel jsme dostali hned další gól. To nás trochu srazilo, ale lidi nás celý zápas podporovali, byli fantastičtí. Určitě je to i jejich zásluha, že jsme snížili.

Těší vás, že jste se neloučili debaklem?
Těší to hodně. Myslím, že jsme si to za výkon i zasloužili, šance jsme měli i na další góly. Bohužel jsme je nedali.

Dá se říct, že byl Villarreal už nad vaše síly? Že byl výrazně lepší než Krasnodar nebo Lazio?
Nevím, jestli nad naše síly. Kdybychom měli trochu štěstí v koncovce, mohli jsme třeba i vést nebo to dotáhnout na 1:1 a byl by to jiný zápas. Kvalitu mají, je vidět, že je to zkušený tým. Ale byl to od nás slušný zápas, dokázali jsme si, že se s nimi hrát dá.

Zápas byl chvílemi vyhecovaný, vy jste v první půli ležel v brance po souboji se Soldadem. Co se tam odehrálo?
Myslím, že mi dal loket. Ale abych řekl pravdu, moc si z toho souboje nepamatuju. Ještě tam byl od něj jeden zákrok ve druhé půli, to byl taky loket. Nevím... Nechtěl bych to moc komentovat.

Už v prvním zápase Soldado hrál tvrdě. Přišlo vám, že je zákeřný?
Měl tam zákroky na Costu i na mě, některé byly myslím naschvál. Teď to bylo to samé. Je to možné, že je zákeřný, ale to je jeho věc.

V Evropské lize jste toho letos prožili dost. Jak cestu, která skončila až ve čtvrtfinále, hodnotíte?
Byl to krásný podzim, pak i krásné jaro. Doufám, že ještě někdy něco takového zažiju. Ale bude to těžké.