• 0
Velkolepý boj o čelo tabulky se na dálku odehrál během 16. kola přeboru Karlovarského kraje. Lídr soutěže Viktoria Mariánské Lázně nasázel svému soupeři z Nejdku doma sedm branek. Pouze o skóre druhý Ostrov nadělil venku Chebu gólů dokonce osm. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty se podívejte na videu.

„Hráli jsme s favoritem třicet minut vyrovnanou partii. Pak se ale domácí dokázali během sedmi minut třikrát prosadit a před odchodem do šaten prakticky rozhodnout zápas,“ popsal stěžejní momenty prvního poločasu zápasu mezi Mariánskými Lázněmi a Nejdkem pro fotbalunas.cz trenér hostí Zbyněk Draxal. Jaroslav Kovařík vměstnal zmíněný hattrick mezi 39. a 45. minutu a prvnímu týmu tabulky dopřál do druhého poločasu luxusní náskok.

Po přestávce se v ofenzivě činil Kovaříkův spoluhráč Petr Holub, který tři góly vstřelil v rozmezí 57. a 79. minuty. K zápasu Draxal dodal: „Nutno říci, že Viktoria předvedla výborný výkon, výsledek je možná až příliš krutý. Ve svých řadách mají domácí na krajský přebor hned několik nadstandardních hráčů.“

O další dva hattricky se postarali fotbalisté Ostrova v zápase na hřišti Chebu. Milan Novotný se v útoku skvěle doplnil s Patrikem Lukschem a dohromady toto duo zařídilo šest z osmi branek hostí.

„Přijeli jsme do Chebu s tím, že doma vyhrál soupeř téměř všechna utkání. Také jsme ale věděli, že mají starší hráče. Od začátku jsme do nich vlétli, napadali na jejich polovině a soupeři tak s námi měli velké problémy. Utkání však bylo v naší režii,“ řekl pro fotbalunas.cz kouč Ostrova Ivan Filip.

Výsledky 16. kola: FC Cheb - Ostrov 3:8 (0:4), Hvězda Cheb - Citice 0:2 (0:1), Mar. Lázně - Nejdek 7:1 (3:0), Kynšperk - N. Sedlo 1:6 (1:2), Král. Poříčí - Toužim 5:2 (3:1), Chodov - Březová 2:5 (1:3), Loko K. Vary - Lomnice 0:4 (0:1).

1. FC Viktoria Mariánské Lázně 16 13 1 1 1 65:15 42
2. FK Ostrov 16 13 1 1 1 69:22 42
3. FK Olympie Březová 16 13 0 1 2 85:19 40
4. FK Nejdek 16 8 1 3 4 40:31 29
5. Baník Union Nové Sedlo 16 8 2 0 6 39:31 28
6. FC Cheb 16 8 0 0 8 34:51 24
7. SK Toužim 16 7 0 1 8 54:44 22
8. Baník Královské Poříčí 16 5 2 2 7 44:44 21