• 0
Skóre zápasu 20. kola přeboru Jihočeského kraje mezi Dačicemi a Planou otevřel Martin Janák ve 4. minutě zdařilým volejem. Jeho spoluhráč Tadeáš Jindra zvyšoval o několik minut později brankou, které předcházela krásná zasekávačka. Fotbalisté obou týmů přidali další pohledné góly a utkání nakonec rozhodla standardní situace zahrávaná z 35 metrů. Podívejte se na video.

O prvních dvou brankách utkání ze spodní části tabulky jihočeského přeboru mezi Dačicemi a Sokolem Planá už zmínka zazněla. Sedm minut před koncem prvního poločasu snížili hosté po brance, jež padla po dlouhém centru, který v těžké situaci trefil z první hlavičkou David Havel.

Vyrovnávací gól ze 47. minuty ale byla teprve fotbalová lahůdka. Pár metrů za půlkou napřáhl nejlepší střelec hostů Jan Trčka a dlouhou technickou střelou nechal gólmana Dačic už jen přepadnout nemotorně k tyči.

„Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ale takové nervy jsme rozhodně netipovali. Je to už podruhé, co jsme utkání rozhodli v samotném závěru,“ říkal jeden ze střelců domácích Tadeáš Jindr pro fotbalunas.cz o vítězné brance z konce utkání.

Tu obstaral po tvrdě zahraném přímém kopu zhruba z 35 metrů Martin Toman. Míč před hostujícím brankářem Bohumilem Brandštýlem na poslední chvíli skočil, gólman Plané si na balón ještě stačil sáhnout, ale vytěsnit jej mimo tři tyče už nesvedl - Dačice vs. Planá 3:2.

O jedinou branku v utkání rezervy Písku s Hlubokou se postaral v 19. minutě hostující Tomáš Tauber. Ten přímý kop trefil šajtlí tak šikovně, že se balón stočil přesně do pravého horního rohu branky Písku, a nedal tak domácímu brankáři sebemenší šanci.

Výsledky 20. kola: Písek B - Hluboká 0:1 (0:1), Sedlice - Čimelice 0:3 (0:1), Dačice - Planá n.L. 3:2 (2:1), Katovice - Olešník 1:1 (0:0), Prachatice - Soběslav 0:4 (0:3), Želeč - Rudolfov 3:1 (1:1), Dražice - Veselí 1:1 (1:0), Jankov - Osek 4:0 (1:0).

1. SK Jankov 20 14 4 2 40:12 46
2. SK Otava Katovice 20 13 4 3 45:16 43
3. FK Spartak Soběslav 20 12 1 7 43:23 37
4. SK Rudolfov 20 10 4 6 39:22 34
5. TJ Hluboká nad Vltavou 20 10 3 7 24:26 33
6. TJ Osek 20 9 4 7 37:28 31
7. FK Olešník 20 9 3 8 36:30 30
8. FC Písek B 20 7 7 6 29:26 28