• 0
Filip Hlúpik, Luboš Kalouda, Vlastimil Daníček... Takové posily, které v nejvyšší soutěži dohromady odehrály bezmála 300 utkání, pomohly rezervě Slovácka k vysoké výhře 7:1 na hřišti Hanácké Slavie Kroměříž. Na čele tabulky fotbalové MSFL zůstává po 21. kole Prostějov, který porazil Břeclav 3:0. Podívejte se na video.

Kroměříž porazila v minulém kole Hulín a proti rezervě prvoligového Slovácka toužila úspěch potvrdit. V utkání sice prohrávala po brance Tomáše Zajíce, ale téměř ihned dokázala vyrovnat - Tomáš Strašák napřáhl za hranicí vápna a přízemní střelou překonal gólmana hostů.

Zanedlouho po trefě domácích začali úřadovat ligoví hráči v dresu „béčka“ Slovácka - konkrétně Hlúpik. Do přestávky se trefil i další fotbalista se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Hostující Daníček se ve vápně dostal k míči a s přispěním obránce Kroměříže zvyšoval už na 4:1.

Druhé dějství probíhalo podobně jako první. Slovácko přidalo ještě tři zásahy - podruhé v utkání se prosadili Zajíc a Hlúpik, které doplnil Juraj Chvátal.

„Ze začátku jsme přežili dvě situace, tak jsem myslel, že se poučíme a zvedneme se. Bohužel. Hostům jsme nechali moře prostoru a ti toho v pohodě využili. Sedm branek v zápase je strašná ostuda,“ řekl pro fotbalunas.cz brankář domácích Martin Šustr.

Prostějov ještě na jaře neztratil ani bod, což platí i po posledním utkání. Lídr tabulky nakonec po bezgólovém poločase porazil poslední Břeclav 3:0. Dvěma brankami k tomu přispěl Petr Nekuda, nejlepší střelec MSFL Karel Kroupa vyšel tentokrát gólově naprázdno.

„Do druhého poločasu jsme si vyříkali věci v kabině, hra se zvedla a za přispění domácího brankáře jsme vstřelili první branku. Od tohoto okamžiku jsme měli zápas pod kontrolou. S výsledkem jsme spokojeni, ne tak s výkonem v prvním poločase, v tomto směru máme do nastávajících zápasů s těžkými soupeři co zlepšovat,“ hodnotil průběh utkání pro klubový web asistent trenéra Prostějova Roman Popelka.

Výsledky 21. kola (20. hraného): SK Líšeň - HFK Olomouc 4:1 (3:1), MFK Vyškov - Vítkovice 3:0 (2:0), Mohelnice - Spartak Hulín 1:0 (0:0), HS Kroměříž - 1.FC Slovácko B 1:7 (1:4), MSK Břeclav - 1.SK Prostějov 0:3 (0:1), Velké Meziříčí - FC Hlučín 1:1 (1:1), SK Uničov - Otrokovice 2:0 (2:0), Fastav Zlín B - HFK Třebíč 2:1 (2:1).

1. Prostějov 20 14 4 2 45:18 46
2. Uničov 20 11 4 5 33:18 37
3. Vítkovice 20 11 4 5 36:26 37
4. Zlín B 20 9 5 6 30:27 32
5. Vyškov 20 8 7 5 37:22 31
6. Hulín 20 8 7 5 31:25 31
7. Hlučín 20 7 8 5 33:23 29
8. Otrokovice 20 8 4 8 28:31 28