• 0
Fotbalisté Vysokého Mýta deklasovali ve 20. kole divize C pražskou Admiru 6:0 a vystoupali na čtvrté místo v tabulce. Domácím pomohl skvělý start do utkání - již v páté minutě vedli. Většina branek však padla až ve druhém poločase. Podívejte se na video.

Osmé Vysoké Mýto přivítalo před 143 diváky čtvrtou Admiru. Postavení v tabulce však výkonu obou celků příliš neodpovídalo. Domácí šli hned v páté minutě do vedení po gólu kapitána Radima Fikejze. Ještě do poločasové přestávky zvýšil na 2:0 Vratislav Valášek, jenž hlavičkou proměnil dobrý centr z rohového kopu.

Fotbalisté Admiry sice v úvodu druhého dějství domácí hráče lehce zatlačili, ale bez úspěchu. Naopak Vysoké Mýto využilo skoro každou šanci. V závěrečné dvacetiminutovce vstřelilo hned čtyři góly.

Svou druhou trefu v zápase (a dvanáctou v soutěži) slavil Fikejz. Krátce po něm využil přesné přihrávky Filipa Wimmera útočník Pavel Štěpánek. V 84. minutě zvýšil už na 5:0 střelou z přímého kopu Roman Konečný a skóre uzavřel v poslední minutě střídající Lukáš Benda.

„Sedmdesát minut jsme hráli naprosto vyrovnaný zápas. Domácí dali z první šance gól... My jsme šance měli, ale nevyužili je. Velmi špatně jsme bránili, byl to nezodpovědný výkon, co se týče práce směrem dozadu,“ láteřil pro klubový web trenér Admiry Jindřich Tichai.

Výsledky 20. kola (19. hraného): Olympia HK - Ústí n.O. 1:0 np (0:0), Suchdol - Nový Bor 0:1 np (0:0), Jablonec n.J. - Semily 2:1 np (1:1), Živanice - Letohrad 2:0 (1:0), Vysoké Mýto - Admira Praha 6:0 (2:0), Trutnov - Turnov 1:4 (0:2), Jaroměř - Dvůr Králové 0:6 (0:4). Poznámka: Litol odstoupila ze soutěže, její zápasy byly anulovány.

1. Olympia Hradec Králové 19 15 1 2 1 45:10 49
2. Živanice 19 11 3 0 5 50:22 39
3. Dvůr Králové 19 7 4 2 6 41:31 31
4. Vysoké Mýto 19 8 2 2 7 38:29 30
5. Trutnov 18 9 1 1 7 37:32 30
6. Suchdol 19 7 2 4 6 28:21 29
7. Admira Praha 19 6 3 5 5 26:29 29
8. Kutná Hora 18 9 0 2 7 28:33 29