• 0
Dvě branky v zápase proti Tachovu obstaral kapitán Zápů David Kalivoda a po jasné výhře 3:0 ve 24. kole soutěže dělí jeho tým od prvního místa tabulky už jen tři body. V dalším utkání ČFL předvedly skvělý obrat v posledních osmi minutách Benátky, které doma zvítězily nad Benešovem 2:1. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Zápy úspěšně pronásledují vedoucí tým ČFL Chrudim a postupně ukrajují bodové manko, které je dělí od lídra tabulky.

Tempo střetnutí s Tachovem určovali od začátku zápasu domácí hráči Zápů, kteří se do vedení dostali už v 15. minutě. Z blízkosti se mezi nohy hostujícího brankáře Dana Houdka trefil pravačkou Petr Putz.

O 20 minut později už přišla chvíle domácího kapitána Davida Kalivody. Zkušený střelec jen jemně změnil směr nahrávky od spoluhráče a míč skončil v síti Tachova. V 38. minutě zahrávali domácí standardní situaci z levé strany hřiště, Kalivoda si chytře odskočil do prostoru před malé vápno a po dobře sehraném signálu nikým nehlídaný oslavil druhý gól v utkání.

Ke střetnutí se pro web Zápů vyjádřil domácí trenér Michal Mašek slovy: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně. I tak se nám ale v prvním poločase podařilo ze čtyř šancí proměnit tři. Utkání se rozhodlo kvalitou a zkušenostmi. Druhý poločas už z naší strany nebyl tak aktivní, ale ubránili jsme výsledek 3:0, který byl zasloužený. Vyzdvihl bych Davida Kalivodu, vstřelil dvě branky a měl i další šance.“

V utkání mezi Benátkami nad Jizerou a Benešovem už od 6. minuty vedli hosté. Domácí se ovšem nevzdali a odměnou jim za to byl skvělý obrat.

Po rohu v 82. minutě se hlavou prosadil Roman Polom. V nastavení si na střelu Martina Škareckého z Benátek sáhl benešovský Jan Stařeček, projektil domácího útočníka byl ale natolik razantní, že skončil až v hostující bráně. Obrat byl dokonán.

Výsledky 24. kola: Písek - Kolín 2:1 (0:0), MFK Chrudim - Králův Dvůr 0:1 np (0:0), Dobrovice - Most 3:1 (0:1), Domažlice - Převýšov 2:0 (0:0), Jirny - Viktoria Žižkov 1:4 (1:2), Štěchovice - MAS Táborsko B 2:1 np (1:1), Čáslav - Vltavín 0:2 (0:2), Zápy - Tachov 3:0 (3:0), Benátky - Benešov 2:1 (0:1).

1. MFK Chrudim 24 16 2 2 4 53:23 54
2. SK Zápy 24 14 4 1 5 42:25 51
3. Loko Vltavín 23 14 2 4 3 55:25 50
4. Jiskra Domažlice 24 14 3 2 5 49:31 50
5. FK Viktoria Žižkov 24 15 0 4 5 57:23 49
6. SK Viktorie Jirny 24 14 2 3 5 42:34 49
7. FC Písek 24 13 2 2 7 38:27 45
8. FK Králův Dvůr 23 9 6 2 6 31:25 41