• 0
Fotbalisté Hranic zvítězili v utkání 19. kola divize E s Rýmařovem 4:0 a svého soupeře ve středu tabulky dokonce přeskočili. Vítězství řídil nejlepší střelec ligy Jan Ferenc, jenž se v utkání trefil dvakrát. Souboj prvních Petřkovic se třetími Novými Sady vyzněl lépe pro lídra, který doma uhájil vedení 1:0. Podívejte se na video.

Výsledek 4:0 zápasu Hranic s Jiskrou Rýmařov může naznačovat, že se jednalo o jasnou záležitost v podání domácího celku. Slova trenéra hostů Milana Furika pro klubový web ovšem potvrzují opak: „Byl to paradoxní zápas. Oba týmy měly problémy s kombinací, terén byl hrozně hrbolatý, a tak většina balonů létala vzduchem. Hráli jsme ale lépe, vytvořili si šance, ale neproměnili je a vzápětí inkasovali. Do stavu 2:0 jsme pořád soupeře přehrávali. Pak jsme ale dostali další dvě branky a už se jen dohrávalo.“

Domácí poslali do vedení Ferenc a Michal Kuchař. Nejlepší střelec ligy Ferenc se hlavou z vápna trefil v 46. minutě, Kuchař se stejným způsobem zařadil mezi střelce o 22 minut později.

Obránce Rýmařova následně bránil míč v pokutovém území nedbale natolik, že toho využil domácí Martin Lasovský a z blízkosti nedal tvrdou ranou brankáři Rýmařova v 78. minutě šanci. Čtyřgólové vystoupení Hranic zakončil svou třináctou brankou v sezoně v 87. minutě Ferenc, který se trefil do zcela odkryté branky. Domácí celek přeskočil svého soupeře z Rýmařova díky vítězství 4:0 o dva body v tabulce.

Vyrovnaný šlágr vedoucích Petřkovic se třetími Novými Sady nakonec skončil vítězně pro první tým soutěže poměrem 1:0. Postaral se o to přesnou střelou záložník domácích Radim Baranek.

Výsledky 19. kola (18. hraného): Dolní Benešov - SFC Opava B 3:1 (1:0), Petřkovice - Nové Sady 1:0 (0:0), Petrovice - Nový Jičín 0:0 (0:0), Val. Meziříčí - Brumov 1:2 (1:1), Hranice - Rýmařov 4:0 (1:0), Slavičín - Vsetín 1:1 (1:1), Havířov - Velké Karlovice 1:1 (0:1), Krnov - Frýdlant n.O. 1:1 (0:1).

1. FC Odra Petřkovice 18 14 0 4 34:13 42
2. Lokomotiva Petrovice 18 10 4 4 31:9 34
3. FK Nové Sady 18 10 3 5 36:23 33
4. FK Nový Jičín 18 8 7 3 24:14 31
5. TJ Valašské Meziříčí 18 9 2 7 29:22 29
6. FC TVD Slavičín 18 8 3 7 27:22 27
7. FC Elseremo Brumov 18 7 6 5 25:31 27
8. Slezský FC Opava B 18 6 5 7 26:24 23