• 0
Fotbalisté Rakovníku porazili v 18. kole divize B Kladno 2:1 díky krásnému sólu Davida Gögha a hlavičce kladenského odchovance Kamila Výborného z poslední minuty. Na ty nejzajímavější momenty kola se podívejte na videu.

Za reprezentaci odehrál 10 utkání, má doma bronzovou medaili z Eura 2004, působil ve Spartě či Zenitu Petrohrad. V současné době Pavel Mareš už nehraje, trénuje divizní Tatran Rakovník.

A právě ze střídačky pozoroval Mareš i skvělé sólo svého svěřence Davida Gögha z 59. minuty. Hráč Rakovníku se s míčem rozeběhl na půlce, dobrým pohybem oklamal dva protihráče a nechytatelnou střelou levačkou poslal domácí do vedení.

Kladno sice srovnalo díky Davidu Šímovi, v poslední minutě ovšem přišla chvíle kladenského odchovance v dresu Rakovníku. Centr Gögha našel hlavu Kamila Výborného, který tak vystřelil výhru domácímu celku a pohřbil bodové naděje svého bývalého týmu.

Spokojený trenér Mareš pro www.fotbalunas.cz po utkání řekl: „Mužstvo ukázalo charakter. Vzhledem k počtu vypracovaných šancí je naše vítězství zasloužené. Ve druhé části začaly klukům docházet síly a Kladno mělo převahu. Díky větší vůli, bojovnosti a nasazení jsme ale dokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Nesmíme však usnout na vavřínech. V naší hře byly nedostatky, na kterých musíme zapracovat, ale vítězství s takovým soupeřem je cenné.“

Výsledky 18. kola: Libiš - Chomutov 2:0 (1:0), Tatran Rakovník - Kladno 2:1 (0:0), Vilémov - Hor. Měcholupy 1:0 (0:0), Litvínov - Neratovice 2:3 (1:1), Český Brod - Souš 1:2 np (1:1), Meteor - Lovosice 0:1 (0:0), Louny - Litoměřice 1:3 (0:3), Úvaly - Nymburk 1:0 np (0:0).

1. ASK Lovosice 18 11 4 2 1 31:14 43
2. FK Neratovice - Byškovice 18 10 2 2 4 35:26 36
3. SK Kladno 18 9 1 5 3 42:22 34
4. SK Český Brod 18 8 3 4 3 32:18 34
5. Sokol Libiš 18 9 2 1 6 30:20 32
6. FK Meteor Praha VIII 18 7 4 2 5 33:22 31
7. FK Baník Souš 18 8 1 4 5 28:21 30
8. TJ TATRAN Rakovník, z.s. 18 7 3 2 6 30:33 29