Tomáš Satoranský (vlevo) z FC Barcelona zakončuje přes Nicola Melliho z Bambergu. | foto: Profimedia.cz

Satoranský se trápil, ale Barcelona směřuje v Eurolize za postupem

• 2
Tentokrát to nebyl jeho zápas. Ale radost po jeho skončení měl český basketbalista Tomáš Satoranský nemalou. Jeho Barcelona ve 13. kole osmifinálové fáze Euroligy doma přehrála německý Bamberg 75:57 a míří za postupem mezi osmičku nejlepších.

Satoranský už tradičně zabral rozehrávačské místo v základní sestavě, ale duel mu příliš nevyšel. Za 18 minut na hřišti stihl pouze tři body (když proměnil jedinou z osmi střel), čtyři doskoky a dvě asistence. Nebolelo to, dařilo se jiným.

Katalánský klub rychle získal dvouciferné vedení. V poločase pak měl náskok 43:23 a po 40 minutách dostal, co potřeboval. Tedy výhru, která by ho v našlapané skupině F dostala na postupové pozice. V závěrečném 14. kole Barceloně stačí zdánlivá maličkost - uspět na hřišti beznadějně posledního Žalgirisu Kaunas.

Mezi elitní osmu vykročili rovněž basketbalisté Chimki Moskevská oblast, kteří doma rozebrali Olympiakos Pireus 98:66.

Chimki Moskva - Olympiakos Pireus 98:66
FC Barcelona - Bamberg 75:57 (za domácí Satoranský 3 body, 4 doskoky, 2 asistence)
CSKA Moskva - Žalgiris Kaunas 100:86
Laboral Vitória - Real Madrid 89:88