Satoranský nastřílel dvacet bodů, ale Barceloně to na výhru nestačilo

• 1
Basketbalista Tomáš Satoranský si opět vylepšil střelecký rekord v Eurolize. Český hráč Barcelony dal v utkání osmifinálové skupiny ve Vitórii 20 bodů, ale z vítězství 75:71 ve španělském derby se nakonec radoval domácí celek.

V minulém kole nastřílel Satoranský ve vítězném zápasu proti CSKA Moskva 19 bodů. Tentokrát proměnil sedm střel z pole, jednu trojku a tři trestné hody, díky čemuž byl nejlepším barcelonským střelcem. Navíc přidal šest asistencí, tři doskoky a tři získané míče.

Barceloně se v utkání dlouho nedařilo, na začátku závěrečné čtvrtiny prohrávala o třináct bodů. V předposlední minutě sice Satoranský ze šestek snížil na 71:72, ale pak už skórovali jen domácí hráči. Vitória ve vyrovnané osmifinálové skupině zvítězila poosmé, Barcelona má po dvanácti kolech na kontě šest výher.